[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۱
  • دوره جدید

ایران دیگر در رابطه با برجام دست بسته نمی‌نشیند، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس تأکید کرد: رهبری در فرمایشات خود به اروپایی‌ها هشدار داد که ایران دیگر در برجام دست بسته نمی‌نشیند، لذا ماندن در برجام با تبعات اقتصادی و محدودیت فراوان دیگر تکرار نخواهد شد.
محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری برای انجام مقدمات غنی‌سازی جهت رسیدن به 190‌هزار سو گفت: مقام معظم رهبری در بیانات خود به آمریکایی‌ها اعلام کرد که نه تنها خروج از برجام در افزایش فشارها تأثیری نداشته بلکه جمهوری اسلامی اقدامات خود در رابطه با مسائل هسته‌ای را به صلاح دید مسئولانش انجام می‌دهد.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از سوی دیگر مقام معظم رهبری در طول مذاکرات برجام نیز غنی‌سازی 190‌هزار سو را مطرح کرده بودند و هم‌اکنون نیز بر این موضوع تأکید مجدد داشتند، رهبری همچنین اعلام کردند این قبیل امور فعلاً در راستای معاملات برجامی ‌است، یعنی خواستند بهانه را از دست دشمن بگیرند.
وی افزود: طبق فرمایشات و تأکیدات ایشان وقت و فرصت دیگری به اروپایی‌ها داده شد تا آنها بدانند جمهوری اسلامی همچنان در برجام هست، اما این ماندن کوتاه است، بنابراین اگر ایران بخواهد به شرایط قبل از برجام بازگردد، در رابطه با سانتریفیوژها و نوع غنی‌سازی شرایط پیشرفته‌تری را تجربه خواهد کرد.
جمالی نوبندگانی معتقد است: فرمایشات رهبری به اروپایی‌ها هشدار داد که جمهوری اسلامی دست بسته نمی‌نشیند، لذا ماندن در برجام با تبعات اقتصادی و محدودیت برای جمهوری اسلامی دیگر تکرار نخواهد شد.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: زمانی که معاهده‌ای با حضور سه وزیر خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان در کاخ سعد‌آباد منعقد شد؛ اروپایی‌ها اجازه غنی‌سازی به ایران ندادند و خواستار توقف غنی‌سازی شدند. در همان زمان رهبری نیز همانند امروز وارد میدان شدند و اعلام کردند در دولتی که غنی‌سازی متوقف شده باید مجدد آغاز شود.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به ورود مجدانه رهبری به این موضوع در دولت بعد به غنی‌سازی 20‌درصد رسیدیم و در نهایت بیش از 5‌هزار سانتریفیوژ در نطنز راه‌اندازی کردیم. بنابراین با دشمنی که با زبان قدرت سخن می‌گوید باید چنین برخورد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی