[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۸
  • دوره جدید

اگر هر روز با معده خالی میخک بجوید، این اتفاقات برای‌تان می‌افتد! ، روزنامه شیراز نوین

جویدن میخک با معده خالی فواید زیادی برای سلامتی بدن دارد، زیرا سرشار از عناصر مهم بسیاری است.
به گزارش بهداشت نیوز، میخک یکی از پرطرف‌دارترین ادویه‌ها در جهان است و با فواید سلامتی فراوانی که دارد مشخص شده است. 
فواید جویدن میخک با معده خالی به شرح زیر است:
کاهش اسیدیته: میخک به هضم خوب کمک می‌کند و جذب مواد مغذی را در بدن بهبود می‌بخشد و ممکن است به جلوگیری از اسیدیته کمک کند و اثر دفع گاز دارد.
برای به‌دست آوردن این مزایا، جویدن یک یا دو میخک با معده خالی توصیه می‌شود، زیرا باعث ایجاد احساس تسکین فوری می‌شود.
تازه‌کردن بوی دهان: جویدن میخک با معده خالی می‌تواند به تازه شدن بوی دهان پس‌از بیدار شدن و خلاص شدن از شر بوی بد دهان کمک کند.
میخک همچنین دارای خاصیت ضدباکتریایی و ضدپلاک است، بنابراین شست‌وشوی دهان با میخک سلامت و تمیزی دهان را تضمین می‌کند و برای سود بیشتر می‌توان روغن ریحان و درخت چای را به آن اضافه کرد.
کاهش درد دندان: کاهش درد دندان یکی از مهم‌ترین فواید جویدن میخک با معده خالی یا در هر زمان است که میخک با دندان‌های سالم جویده می‌شود تا اثر آن به‌طور مستقیم بر روی محل درد قرار گیرد. 
لازم به ذکر است که میخک مشکلات دندانی را درمان
نمی‌کند، بلکه درد را برای یک دوره خاص تسکین می‌دهد، بنابراین باید حتماً برای درمان مشکل به پزشک مراجعه کنید و جویدن میخک را ادامه ندهید، زیرا ممکن است بیش از حد آن باعث آسیب شود.
کاهش حالت تهوع: بسیاری از افراد از تهوع صبحگاهی رنج می‌برند که یک مشکل رایج سلامتی است که می‌تواند ناشی از عادات غذایی نادرست یا برخی بیماری‌ها باشد و با جویدن میخک با معده خالی به‌طور موقت درمان می‌شود.
فواید خوردن میخک: فواید جویدن میخک با معده خالی، به‌جای قورت دادن آن، قبلاً ذکر شد.
وقتی میخک را قورت دهید چه اتفاقی می‌افتد؟
هنگامی که میخک در مقادیر محدود بلعیده می‌شود، فواید بسیاری برای سلامتی به‌دست می‌آید که به شرح زیر است:
تقویت سلامت سیستم ایمنی: میخک یکی از گیاهانی است که از سلامت سیستم ایمنی بدن حمایت می‌کند، زیرا میزان گلبول‌های سفید خون را در بدن افزایش می‌دهد و در نتیجه توانایی مبارزه با عفونت‌ها را بهبود می‌بخشد.
میخک همچنین حاوی درصد خوبی از ویتامین C است که به مبارزه با عفونت‌هایی که به بدن حمله می‌کنند کمک می‌کند.
حمایت از دستگاه گوارش: بلعیدن میخک به کاهش احتمال ابتلا به مشکلات سیستم گوارشی مانند یبوست کمک می‌کند.
برای درمان ناراحتی‌های گوارشی خوردن پودر میخک یا برشته با عسل توصیه می‌شود.
کاهش احساس گرسنگی: میخک می‌تواند به سرکوب اشتها و کاهش احساس گرسنگی کمک کند، زیرا حاوی درصد زیادی فیبر است، زیرا یک قاشق چای‌خوری میخک تقریباً یک‌گرم فیبر دارد. بنابراین، خوردن میخک با معده خالی و بین وعده‌های غذایی می‌تواند اشتها را کاهش دهد و به کاهش وزن کمک کند.
کاهش احساس گرسنگی ممکن است یکی از فواید جویدن میخک با معده خالی باشد، زیرا افراد زیادی وجود دارند که به‌سادگی میخک را می‌جوند، برای مدت زمان خوبی اشتهای خود را از دست می‌دهند.
حفظ سطح قندخون: میخک حاوی منگنز است، ماده معدنی که می‌تواند به تنظیم سطح قندخون کمک کند. اما ابتدا باید با پزشک مشورت کنید تا میخک در اثربخشی داروهای کاهنده قندخون اختلال ایجاد نکند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی