[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

انهدام باند کلاهبرداری کارت به کارت در شیراز، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری اعضای یک باند 4‌نفره کلاهبرداری کارت به کارت با 25‌فقره کلاهبرداری به مبلغ 5میلیارد ریال در شیراز خبر داد.
 سرهنگ فرج شجاعی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر گفت: در‌پی وقوع چند فقره کلاهبرداری کارت به کارت از شهروندان، موضوع شناسایی و دستگیری کلاهبرداران به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی و تحقیقات اولیه مشخص شد کلاهبرداران با شگرد تماس با مالباختگان مبنی بر اینکه در قرعه کشی رادیو جوان شما برنده شده‌اید افکار مجرمانه خود را برای کلاهبرداری از شهروندان پیاده می‌کردند.
سرهنگ شجاعی تصریح کرد: کلاهبرداران برای پرداخت هزینه جوایز به مالباختگان، آن‌ها را به پای دستگاه عابر بانک کشانده و با راهنمایی فرد و انجام عملیات بانکی سریعاً با ترفند‌های خاص موجودی حساب آن‌ها را برداشت و به حساب خودشان واریز می‌کردند.
رئیس پلیس آگاهی استان خاطر‌نشان کرد: پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی هر 4‌نفر کلاهبردار که اعضای یک باند بودند شناسایی و در یک عملیات ضربتی آن‌ها را دستگیر کردند.
این مقام انتظامی افزود: متهمان در بازجویی فنی و تخصصی و مواجه شدن با ادله و مستندات پلیس به 25‌فقره کلاهبرداری کارت به کارت به مبلغ 5‌میلیارد ریال اقرار کردند.
سرهنگ شجاعی با بیان اینکه در بازرسی از منزل متهمان 140فقره عابر بانک کشف شده است عنوان داشت: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.
رئیس پلیس آگاهی استان از شهروندان خواست چناچه با این شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند برای پیگیری خود به اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان مراجعه کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی