[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۲
  • دوره جدید

رفع سریع بوی بد کفش، روزنامه شیراز نوین

اگر شما هم با مشکل بوی بد کفش مواجه هستید و به دنبال راهی برای خلاص شدن دایمی از آن هستید، با این مطلب همراه شوید تا با ترفندهای سریع رفع بوی بد کفش آشنا شوید.
بوی بد کفش بسیار آزاردهنده است و اگر در مکانی لازم باشد کفش‌هایتان را دربیاورید، اگر کفش‌ها بوی نامطبوعی داشته باشند به شدت موجب خجالت و شرمساری می‌شود. از طرفی، زمانی که کفش‌ها بوی نامطبوعی داشته باشند با قرار دادن آنها در جاکفشی، فضا را بسیار بدبو و آزاردهنده می‌کنند. به همین دلایل افراد همواره به دنبال راهی هستند که بتوانند بوی نامطبوع کفش‌ها را از بین ببرند. در این مطلب توصیه‌هایی برای شما داریم تا بتوانید به سرعت از بوی بد کفش و پا خلاص شوید.
پوست لیمو
پوست لیمو حاوی عطر و بوی قوی سیتریکی است که می‌تواند بوهای ناخوشایندی که در کفش به وجود می‌آیند را خنثی کند.
روغن‌های طبیعی آنها حاوی مواد ضدباکتری و ضدقارچی هستند که آنها را قادر به از بین بردن میکروارگانیسم‌هایی که باعث ایجاد این مشکل می شوند می کنند.
پوست دو لیمو را به قطعات کوچکی تبدیل کنید. تکه‌های کوچک پوست لیمو را به مدت 12ساعت در کفش قرار دهید و این کار را تا زمانی که بوی بد کفش از بین نرود را تکرار کنید.
چای کیسه‌ای و رفع بوی کفش 
چای سیاه به طور کلی دارای ماده‌ای به نام تانین بوده که در از بین بردن باکتری‌ها و سم زدایی بسیار مؤثر است. 
بنابراین، یک عدد چای کیسه‌ای را در آب در حال جوش بگذارید. بعد از چند دقیقه، کیسه چای را از ظرف خارج کرده و بگذارید تا مایع به مدت 5دقیقه خنک شود. در نهایت، ظرف حاوی مایع را به مدت 1ساعت یا بیشتر درون کفش قرار دهید تا بوی بد درون کفش برطرف شود. 
برگ‌های اسطوخودوس
برگ‌های اسطوخودوس یک راه حل آسان و در عین حال بسیار تأثیرگذار در این امر است و می‌تواند بوهایی که تمایل دارند در کفش ما بمانند را حذف کند. برگ‌های اسطوخودوس خواص معطر و ضدباکتری دارند که می توانند مشکل شما را حل کنند.
6ساقه اسطوخودوس را به صورت جدا از هم به مدت چند ساعت در معرض نور خورشید بگذارید تا خشک شوند. ساقه‌ها را 3 به 3، هنگامی که شب‌ها به اتاق خواب می‌روید، در کفش‌هایتان قرار دهید و بگذارید تا صبح در کفش‌هایتان بمانند و این کار را نیز باید هر روز تکرار کنید، حتی اگر کفش‌هایتان بوی بد ندهند.
رفع بوی کفش و پا با بابونه
گرچه گل‌های بابونه همانند ساقه‌های اسطوخودس معطر نیستند، ولی می‌توانند در کنترل بوی بد کفش‌هایتان مؤثر باشند. آنها رطوبت بیش از حد را جذب می کنند و از رشد باکتری‌ها جلوگیری می کنند.
5قاشق غذاخوری گل بابونه خشک (50گرم) را درون کیسه‌های پارچه‌ای کوچک بریزید و در کیسه‌ها تعدادی حفره ایجاد نمایید. کیسه‌هارا در کفش‌هایتان به مدت یک شب قرار دهید و بگذارید بوی بد کفش‌هایتان را بگیرند . شما همچنین می‌توانید برای جلوگیری از بوی بد، از این کیسه‌ها هر روز استفاده کنید.
پودر بچه و رفع بوی کفش 
پودر بچه در موارد مختلفی به کار می‌رود که یکی از آنها مقابله با بوی بد کفش است. فراموش نکنید که این پودر به خوبی بوی بد مدفوع نوزادان را بر طرف می کند. 
بنابراین می‌تواند در رفع رایحه نامطبوع کفش‌ها کاملاً مفید باشد. بدین منظور، قبل از اینکه کفش‌هایتان را بپوشید، مقداری از پودر بچه روی پاهایتان بریزید. 
اگر پاهایتان زیاد عرق می‌کند، گه‌گاهی پاها را از کفش درآورده و مجدداً مقداری پودر روی آنها بریزید، بدین ترتیب پاهایتان بوی بدی نخواهد داد. 
نشاسته ذرت و رفع بوی کفش چرم و کتانی
نشاسته ذرت یکی از مواد بسیار توصیه شده برای از بین بردن این نوع بوها است، چراکه توانایی جذب رطوبت را دارد و همچنین می تواند pH را تنظیم کند.
استفاده از نشاسته ذرت در کفش می‌تواند محیطی خشک ایجاد کند که از ورود قارچ‌ها و باکتری‌ها جلوگیری می کند.
4قاشق غذاخوری نشاسته ذرت (40گرم) و 4قطره روغن درخت چای را مخلوط کنید. در هر کفش چند قاشق چایخوری از مخلوط بریزید و بگذارید تمام شب در کفش‌هایتان بمانند. حداکثر 3بار در هفته این کار را انجام دهید تا بوی بد کفش از بین برود.
جوش شیرین ماده‌ای عالی برای رفع بوی کفش 
یکی دیگر از راه‌هایی که برای حذف بوهای بد کفش می‌توانید استفاده کنید، جوش شیرین است. این محصول چندمنظوره کمک می‌کند رطوبت انباشته شده در کفش جذب شود و همچنین مانع رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها می شود.
4قاشق غذاخوری جوش شیرین و 6قطره روغن اسانس لیمو را با یکدیگر مخلوط کنید. مخلوط را درون کفش خود بریزید و اجازه دهید 8 تا 10ساعت در کفش باقی بماند و پس از زمان مورد نظر مخلوط را به بیرون بریزید و با استفاده از یک قلم‌مو داخل کفش را خالی کنید.
از این مخلوط حداکثر 3 بار در هفته استفاده کنید.
الکل مالشی
مقداری الکل مالشی را روی بخش خشک یا بخشی از کفشتان بریزید تا به رفع بوی بد کفش کمک کند. الکل نه تنها بوی بد کفش را کاهش می‌دهد، بلکه به رفع باکتری‌های موجود در کفش نیز کمک می‌کند.
کفش‌ها را فریز کنید
اگر هیچ کدام از راه‌های ذکر شده در بالا برای رفع بوی بد کفش مؤثر نبود، می‌توانید کفش‌هایتان را شب تا صبح در فریزر بگذارید. کفش‌ها را در یک پلاستیک با درب کاملاً بسته بگذارید. آنها را به مدت یک شب در فریزر قرار دهید. به این ترتیب تمام باکتری‌های آن کشته خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی