[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

فضای مجازی به عملکرد بازیکنان سمت و سو داده است!، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان گفت: هنوز حضور میرحسینی در دیدار انتخابی مقابل کیمیا علیزاده قطعی نیست و این موضوع به نظر پزشک وی بستگی دارد. مَهرو کمرانی در گفت‌و‌گو با تسنیم، در خصوص آغاز تمرینات تیم ملی تکواندو بانوان اظهار داشت: قرار است ابتدا روز 20خردادماه رقابت‌های انتخابی تیم ملی برگزار و پس از آن تمرینات تیم ملی برای حضور در بازی‌های آسیایی آغاز شود. از ابتدا نیز قرار بود مسابقات انتخابی تیم ملی در سه وزن برگزار شود. کیمیا علیزاده برای حضور در بازی‌های آسیایی از وزن چهارم به وزن ششم یا وزن سوم المپیک تغییر وزن خواهد داد و با توجه به عملکرد خوب ملیکا میرحسینی، ما بعد از بازگشت از ویتنام در فرودگاه اعلام کردیم 20‌خردادماه رقابت انتخابی او و میر حسینی نیز برگزار خواهد شد. 
وی تصریح کرد: ملیکا در فرودگاه ابتدا اعلام کرد قصد جراحی دست خود را دارد اما به نظر می‌رسد نظر او تغییر کرده است. نظر دکتر میرحسینی در ابتدا بر این بود که با توجه به شکستگی 5‌باره دست او، بهتر است دست خود را جراحی کند اما به نظر می‌رسد حالا قصد انجام MRI را دارد. در حال حاضر نیز میرحسینی قرار است شنبه 19‌خردادماه به دنبال کارهای پزشکی خود برود و پس از آن خبر حضور یا عدم حضور خود در انتخابی تیم ملی را اعلام کند. هنوز حضور او در انتخابی قطعی نیست و منتظر نظر پزشک او در این زمینه هستیم.
سرمربی تیم ملی تکواندو عنوان کرد: در وزن 53- قرار است الهه شیدایی، مهسا پورمیرزایی و کوثر اساسه در انتخابی حضور داشته باشند و در وزن 59- کیلوگرم نیز با توجه به عدم کسب مدال توسط طیبه پارسا در مسابقات قهرمانی آسیا و همچنین سطح نزدیک زهرا شیدایی و پریسا جوادی هر سه نفر در انتخابی حضور داشته باشند. در دو وزن دیگر نیز با توجه به کسب مدال توسط ناهید کیانی و زهرا پوراسماعیل در مسابقات قهرمانی آسیا و همچنین برتری آنها مقابل رقبای خود قبل از مسابقات قهرمانی آسیا این دو بازیکن در اردو حضور داشته باشند.
کمرانی در خصوص افت برخی بازیکنان عنوان کرد: برخی بچه‌ها هنوز آنقدر حرفه‌ای نشدند که اگر در مسابقاتی عملکرد خوبی داشتند بتوانند آن عملکرد را حفظ کنند. برخی از بازیکنان ما نیز تحت‌تأثیر حرف‌ قرار می‌گیرند. متأسفانه فضای مجازی خیلی به عملکرد بچه‌ها سمت و سو داده است و با وجودی که خودم در فضای مجازی حضور ندارم اما از طریق بازیکنان متوجه می‌شوم که آنها تحت‌تأثیر صفحات مجازی هستند. قصد داریم با صحبت با بازیکنان تلاش کنیم تا آنها تحت‌تأثیر حرف‌ها قرار نگیرند و اگر موفق به کسب مدالی نیز شدند، مغرور نشوند. در کنار آن همه باید دست‌به‌دست هم بدهیم تا با حمایت از بازیکنان به آنها کمک کنیم. مطمئنم بازیکنان هرچه متمرکزتر باشند بهتر نتیجه خواهند گرفت و تمام تلاشم در این است تا آنها به حدی برسند که خود را باور کنند. 
وی تأکید کرد: بچه‌های ما از لحاظ فنی به حدی رسیدند که با بهترین‌های دنیا پا بزنند و آنها را شکست بدهند اما باید بیشتر به خودشان اعتماد کنند. ناهید کیانی در هوشیمینه توانایی کسب مدال طلا را داشت و مطمئن بودم از لحاظ فنی از بازیکن کره برتر بود. کیانی در یک لحظه بازی را از دست داد و قطعاً برگزاری تورنمنت‌ها و اردوهای مشترک به بازیکنان جوان ما کمک خواهد کرد.
سرمربی تیم ملی تکواندو در‌خصوص برنامه تمرینات، اردوی مشترک و حضور در مسابقات تیم بانوان تا بازی‌های آسیایی گفت: هنوز برنامه‌ای برای اردوی مشترک در نظر گرفته نشده است اما با حضور تیم ملی در تورنمنت اوپن کره‌جنوبی در اواخر تیرماه موافقت شده است. این مسابقات G2 است و با توجه به میزبانی کره‌ای‌ها و حضور آنها قطعاً استقبال خوبی از این مسابقات خواهد شد. مطمئنم اگر بازیکنان تیم ملی قبل از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در تورنمنت یونان حاضر شده بودند در ویتنام عملکرد بهتری داشتند و در خصوص کیما و طیبه پارسا با توجه به حضور کمتر آنها در مسابقات با قاطعیت بیشتری روی این نظر خود هستم اما متأسفانه عدم صدور روادید مانع از حضور ما در این مسابقات شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی