[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۱
  • دوره جدید

تسهیلات ساخت مسکن، جاذبه کافی برای متقاضیان ندارد، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با تأکید بر اینکه تسهیلات اعطایی در حوزه ساخت مسکن جاذبه کافی برای متقاضیان ندارد گفت: غفلت از نیاز داخل به مسکن، حباب قیمت‌ها در این بخش را بزرگ‌تر کرده است.
محمدرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آمارهای اخیر منتشر شده در خصوص کاهش 50‌درصدی تولید مسکن در کشور گفت: در کشور سالانه ظرفیت تولید 800‌هزار واحد مسکونی وجود دارد؛ اما این عدد به کمتر از 400‌هزار واحد رسیده است.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه غفلت از نیاز داخل به مسکن حباب قیمت‌ها دراین بخش را بزرگ‌تر کرده است افزود: سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن با هدف افزایش ساخت و سازها باید از سوی دولت با ارائه مشوق‌های لازم پیگیری شود.
بازپرداخت تسهیلات مسکن مطابق با درآمد باشد
رضایی با تأکید بر اینکه تسهیلات اعطایی در حوزه ساخت مسکن جاذبه کافی برای متقاضیان ندارد تصریح کرد: ارایه وام ارزان، کاهش نرخ سود تسهیلات و بازپرداخت مطابق با درآمد مردم از جمله شاخصه‌هایی است که به ایجاد انگیزه برای تولید مسکن بیشتر در کشور منجر می‌شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم، همچنین از تلاش مجلس برای ضابطه‌مند کردن قیمت مسکن خبر داد و گفت: در این راستا پیشنهاد ایجاد سامانه تعیین قیمت مسکن ارایه شده و در حال بررسی سازوکارهای مورد نیاز آن هستیم.
باید دست سوءاستفاده‌کنندگان در تعیین نرخ مسکن و اجاره‌بها بسته شود
رضایی با بیان اینکه باید دست سوءاستفاده‌کنندگان در تعیین نرخ مسکن و اجاره‌بها بسته شود افزود: امید است در تعامل با وزارت راه و شهرسازی بتوانیم اثرگذاری این سامانه را در قیمت مسکن و اجاره‌بها مشاهده کنیم.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه نشست‌های تخصصی برای بررسی کم و کیف سامانه مذکور در کمیسیون عمران مجلس با حضور مسئولان مربوطه برگزار خواهد شد تصریح کرد: در رابطه با این سامانه از مرکز پژوهش‌های مجلس نیز خواسته شده نظرات تخصصی و کارشناسانه خود را به مجلس ارایه کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی