[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

نباید در مسیر اجرای سیاست‌های اقتصادی دولت سنگ‌اندازی کرد، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، راهکارهای تک‌رقمی نگه داشتن نرخ تورم در سال جاری را تشریح کرد.
بهرام پارسایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح عوامل تأثیرگذار بر ثبات اقتصادی کشور گفت: سیاست خارجی و روابط با کشورهای دنیا، سیاست‌گذاری صحیح در ارتباط با سایر کشورها و حمایت از این سیاست‌گذاری‌ها در داخل سبب ثبات اقتصادی در کشور می شود.
رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل‌90 مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه علت تورم در کشور بی‌ثباتی اقتصادی است افزود: بی‌ثباتی اقتصادی ناشی از بی‌ثباتی در سیاست‌گذاری داخلی و خارجی و نداشتن یک سیاست واحد است.
نقش نهادهای اقتصادی در جلوگیری از افزایش نرخ تورم
وی ادامه داد: دولت می‌تواند با داشتن یک تیم اقتصادی چابک و منسجم مانع افزایش نرخ تورم در کشور شود، البته مجلس و قوه قضاییه نیز باید در این راستا در کنار دولت باشند.
نماینده مردم شیراز با اشاره به نقش نهادهای اقتصادی در جلوگیری از افزایش نرخ تورم یادآور شد: نهادها و سازمان‌هایی که قدرت‌های اقتصادی در کشور هستند باید با دولت و سیاست‌های اقتصادی برای تأمین معیشت خانوارها همسو شوند تا تورم تک‌رقمی نگه داشته شده و از افزایش نرخ آن جلوگیری شود.
نباید در مسیر اجرای سیاست‌های اقتصادی دولت سنگ‌اندازی کرد
وی افزود: اگر این همسویی بین دستگاه‌های مختلف دولتی و نهادهای اقتصادی دولتی و خصوصی وجود نداشته باشد دولت نمی‌تواند کاری انجام دهد.
رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل‌90 مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام و وضع تحریم‌های جدید می‌تواند نرخ تورم را افزایش دهد تصریح کرد: اگر به بهانه‌های مختلف با دولت مخالفت شده و در مسیر اجرای سیاست‌های اقتصادی سنگ‌اندازی شود، تأثیر این تحریم‌ها می‌تواند مضاعف شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی