[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۲
  • دوره جدید

شکایت ایران از بوئینگ به دلیل فسخ قرارداد فروش هواپیماها، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران از طریق محاکم بین‌المللی، حقوقی و قضایی فسخ قرارداد بویینگ را به صورت جدی پیگیری خواهد کرد.
سیدتقی کبیری درباره اقدام گروه هواپیما‌سازی بویینگ آمریکا مبنی بر فسخ قرارداد با ایران، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر استفاده از توان داخلی گفت: این‌گونه اقدامات هیچ تأثیری در عزم ما نخواهد داشت و آنان نمی‌توانند این‌گونه به ما ضرر وارد کنند.
وی ادامه داد: همواره برای حل مشکلات اقتصادی باید نگاهمان به درون باشد زیرا نگاه به بیرون و کشورهای خارجی اشتباهی بزرگ است.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: باید در همه حال بر طبق بیانات رهبر معظم انقلاب به توان داخلی متکی باشیم و اگر نیاز است از روی ضرورت با کشورهایی قراردادهایی داشته باشیم، آنان باید تضمین‌های لازم را بدهند و به آنها متعهد باشند.
وی اضافه کرد: ما باید در درازمدت، توان داخلی خود را ارتقا دهیم تا دشمنان نتوانند به ما ضربه بزنند.
کبیری افزود: در تجربیات قبلی ما از آمریکایی‌ها، شاهد نقض قراردادهایشان با دیگر کشورها هم بوده‌ایم، با خروج این کشور از برجام، بهانه‌ای برای فسخ این‌گونه قرارداد برایشان ایجاد شد.
نماینده مردم خوی در مجلس تأکید کرد: باید از همان ابتدا تضمین قوی از این شرکت هوایپماسازی می‌گرفتیم تا به‌راحتی قراردادهایشان را نقض نکنند؛ البته در این راستا تذکراتی داده بودیم.
لازم به‌ذکر است سخنگوی بویینگ اعلام کرد با تصمیم ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای خروج از توافق هسته‌ای با ایران، این شرکت دیگر مجوز لازم برای فروش هواپیما به ایران را ندارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی