[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

فروش ۷میلیاردی تئاتر؛ «گالیله» همچنان پیشتاز است، روزنامه شیراز نوین

آمار تعداد تماشاگران و میزان فروش ماهانه نمایش‌های‌ مجموعه تئاترشهر، تالار هنر و تماشاخانه سنگلج تا پایان روز جمعه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۳ اعلام شد.
به گزارش ایرنا از اداره‌کل هنرهای نمایشی، آمار فروش ماهانه و تعداد تماشاگران نمایش‌های مجموعه تئاترشهر، تالار هنر و همچنین تماشاخانه سنگلج (با احتساب بلیت تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و مهمان) تا پایان روز جمعه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۳ اعلام شد.
نمایش «گالیله» به کارگردانی شهاب‌الدین حسین‌پور که از ۲۹ فروردین در تالار اصلی با ظرفیت ۵۷۹ مخاطب و قیمت بلیت ۳۰۰هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده است، با مجموع ۵۰ اجرا و میزبانی از ۱۹هزار و ۹۴۰ مخاطب توانست به فروشی معادل ۴میلیارد و ۸۰۴میلیون و ۴۸۰هزار تومان دست پیدا کند.
نمایش «توو» به کارگردانی محمدمتین اوجانی که اجرای خود را از ۷ خرداد در تالار چهارسو، با ظرفیت ۱۳۲ نفر و قیمت بلیت ۱۷۰هزار تومان آغاز کرده است، با مجموع
۲۳ اجرا و میزبانی از ۱۴۴۲ مخاطب توانست به فروشی معادل ۲۰۶میلیون و ۲۱۰هزار تومان دست پیدا کند.
نمایش «ناگفته‌های هشت سال زنانگی» به کارگردانی
سمیه آباده نیز که اجرای خود را از ۲۴ خرداد در تالار قشقایی ساعت ۱۸:۱۵ با ظرفیت ۹۶ نفر و قیمت بلیت ۱۶۰هزار تومان آغاز کرده است، با ۱۴ اجرا و میزبانی از ۷۱۲ مخاطب به فروشی معادل ۸۳میلیون و ۲۹۶هزار تومان دست پیدا کرد.
نمایش «خورشت خون» به کارگردانی مرتضی امینی‌پور به‌عنوان اجرای دوم تالار قشقایی که از جمعه ۲۵ خرداد اجرای خود را به روی صحنه برد با قیمت بلیت ۱۷۰هزار تومان، میزبان ۸۰۲ مخاطب بود و به فروشی معادل ۱۰۵میلیون و ۷۲۳هزار تومان دست‌ یافت.
نمایش «پوده خواران» به کارگردانی امیر شفیعی که از ۲۹ خرداد در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت ۱۴۰هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده است،‌ توانست با مجموع ۱۵ اجرا و میزبانی از ۳۳۷ مخاطب به فروشی معادل ۲۶میلیون و ۱۲۴هزار تومان دست پیدا کند.
در تماشاخانه سنگلج، نمایش «مبارک و خاتون پرده‌نشین» به کارگردانی علی طربی که از ۲۱ خردادماه به صحنه رفته است؛ با ۲۲ اجرا در مجموع، میزبان ۲۴۳۳ تماشاگر بوده است. این نمایش با بلیت ۱۲۰هزار تومانی و ظرفیت سالن۲۳۶ نفری، مبلغ ۱۰۳میلیون و ۳۱۶هزار تومان فروش داشت و به اجرای خود خاتمه داد.
در تالار هنر، نمایش «بچه‌گرگ استثنایی» به کارگردانی متین حسنی‌پور که از ۱۶ خرداد‎ماه ۱۴۰۳ در سالنی با ظرفیت ۲۴۴ نفری به صحنه رفته است؛ با ۲۵ اجرا و قیمت بلیت ۱۱۰هزار تومان، توانست ۲هزار و ۹۶۲ تماشاگر را جلب کند و با فروش ۲۳۸میلیون و ۳۴۸هزار تومان به اجرای خود خاتمه دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی