[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

تأمین منابع پایدار با پروژه‌های مشارکتی، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری از برگزاری ششمین نشست تخصصی توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز خبر داد.
هومان معصومی با بیان این مطلب که موضوع نشست ششم، «سازوکارهای مدیریت زمان و هزینه در پروژه‌های سرمایه‌گذاری» است، گفت: روز پنجشنبه ۲۱ تیرماه میزبان جمعی از مدیران شهری، فعالان اقتصادی و اساتید دانشگاهی هستیم تا مسائل حوزه سرمایه‌گذاری را به صورت تخصصی بررسی کنیم.
وی افزود: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر، هر ۶ ماه یک نشست تخصصی با هدف آسیب‌شناسی و رفع چالش‌های سرمایه‌گذاری، بررسی نقاط قوت و ضعف در این حوزه و دستیابی به راهکارهای بهبود وضعیت سرمایه‌گذاری در شیراز برگزار می‌شود. بر اساس نشست‌های پیشین و بررسی‌های انجام‌گرفته، همچنین پیرو گفت‌و‌گوهای متعدد با سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی و مدیران شهری، انجام سریع اخذ مجوزها و فرایند سرمایه‌گذاری، همچنین پیش‌بینی زمان مناسب جهت اجرا و مدت بهره‌برداری پروژه‌های مشارکتی از عناصر مهم و تأثیرگذار در جذب سرمایه‌گذاران است که مجموعه مدیریت شهری شیراز در این راستا درگاه پنجره واحد سرمایه‌گذاری را ایجاد کرد که در حال طی مراحل نهایی برای اجرایی شدن است.
معصومی با اشاره به اینکه طی چند سال اخیر فعالیت‌های سازمان سرمایه‌گذاری رشد و سرعت زیادی داشته است، خاطرنشان کرد: رقم بودجه‌های تکلیفی شورا برای جذب سرمایه‌گذاری که برای سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۱۵هزار میلیارد تومان و برای سال گذشته ۲۰هزار میلیارد تومان بود، بیانگر جایگاه و اهمیت این حوزه است.
معصومی اجرای پروژه‌های مشارکتی از طریق سرمایه‌گذاری را از منابع درآمد پایدار برای مدیریت شهری دانست و گفت: اختصاص ششمین نشست به صورت تخصصی به موضوع مدیریت زمان و هزینه، نشان‌‌دهنده اهمیتی است که شورا و شهرداری شیراز برای جذب سرمایه‌گذاران و جلب اعتماد و رضایت آنها قائل است. در همین راستا از بهمن ۱۴۰۰ تاکنون ۵ نشست تخصصی با موضوعات بررسی آسیب‌ها و چالش‌های سرمایه‌گذاری، پنجره واحد سرمایه‌گذاری، امنیت و  اعتمادسازی در سرمایه‌گذاری، به‌کارگیری ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری، تنوع‌بخشی به فرصت‌های سرمایه‌گذاری با رویکرد فرصت‌های مولد، همکاری با بورس و فرابورس در توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز و... توسط سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی برگزار شده است.
بر اساس این گزارش، ششمین نشست تخصصی سرمایه‌گذاری صبح روز پنجشنبه ۲۱تیرماه از ساعت ۸ تا ۱۳ با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، شهرداران مناطق و مدیران شهری، اساتید دانشگاه و برخی فعالان حوزه اقتصاد برگزار می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی