[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

گفتمان جوانی برای تکمیل اوقات فراغت ، روزنامه شیراز نوین

 مریم کشاورز
حجت‌الاسلام حسین امیدی گفت: طی نشست‌های هم‌اندیشی و برای مقابله با جنگ نرم دشمنان، تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا فرزندانمان الفت و پیوند عمیق‌‌تری با مذهب باشکوه اسلام برقرار کنند و دنباله‌روی آنها از اسلام، کورکورانه یا به‌واسطه محیط اجتماعی که در آن رشد یافته و بزرگ شده‌اند، نباشد. بلکه تجربه و آموخته خودشان را برای شناخت اسلام به کار گیرند و آموزه‌های اسلامی به‌گونه‌ای دلنشین‌تر بر روح و روان‌ آنان نقش بندد.
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان فارس از اجرای 1300 برنامه تابستانی برای کودکان، نوجوانان و جوانان خبر داد. حجت‌الاسلام حسین امیدی طی گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ما گفت: با تشکیل و فعالیت کارگروه اوقات فراغت در کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد استان فارس و از طریق طرح‌ریزی برنامه‌های متنوع برای نونهالان، نوجوانان و جوانان در زمینه‌های مختلف از جمله: قرآنی، فرهنگی، هنری، آموزشی، اعتقادی، ادبی، ورزشی، علمی و اردویی تا پایان شهریورماه، روزهای خوبی برای گروه‌های سنی رقم خواهد خورد.
وی افزود: برنامه‌های برگزیده این کارگروه، محدود به فصل تابستان نیست و تا پایان سال ‌جاری با سرفصل‌هایی همچون مناسبت‌های ملی- مذهبی، گفتمان‌ها و نشست‌های علمی، مسابقات کتاب‌خوانی و نشست هم‌اندیشی با مدیران و رابطان مساجد، برنامه‌های متنوعی را برای جامعه هدف که خانواده‌ها و فرزندان عزیز استان فارسی می‌باشند، اجرا خواهیم کرد.  
وی توضیح داد: مسجدی‌ها می‌توانند اجرای این برنامه‌های اوقات فراغت که در حال اجراست و سایر برنامه‌های پیش‌بینی شده را از طریق وبگاه «بچه‌های مسجد» به نشانی 
http://bachehaymasjed که در سه شبستان هنر، فرهنگ و نوآوری و 12 رواق در محورهای قرآن، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، عترت، سرود و تئاتر، آموزش، توانمندسازی، هنرهای تجسمی، فضای مجازی، کتاب و کتاب‌خوانی، فعالیت‌های اجتماعی، اردوهای جهادی در دسترس و قابل رؤیت همگان می‌باشد، دنبال کنند. همچنین این برنامه‌ها در قالب اخبار و اطلاعیه در صفحه اختصاصی «بچه‌های مسجد» قابل مشاهده می‌باشد.
امیدی بیان کرد: در این شهادت و سوگواری محرم، ایام ولادت، اعیاد مذهبی، مراسم جشن و سرور، محافل قرآنی، سوگواری و یادواره‌های شهدا، علاوه بر گروه‌های سنی یادشده، برنامه‌های متنوعی برای عموم مردم به اجرا درآمده یا اجرا خواهد شد.
مدیر کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد فارس اضافه کرد: گفتمان و نشست‌های علمی جهت پاسخ‌گویی به شبهات دینی‌مذهبی، برگزاری مسابقات در دو بخش خواهران و برادران نیز در دستور کار کارگروه قرار گرفته است.
وی درمورد مسابقات کتاب‌خوانی گفت: بیش از 680 کتابخانه باز و مخزن‌دار در فصل تموز سال‌ جاری پذیرای اعضای کانون و اوقات فراغتی‌ها شده تا با چالش کتاب‌خوانی و برقراری فرصت مطالعه، آنها را آماده‌ رقابت مطالعاتی کرده و اوقاتی به‌یادماندنی در خاطر این عزیزان ابقا شود.
وی در پایان توضیح داد: طی نشست‌های هم‌اندیشی و برای مقابله با جنگ نرم دشمنان، تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا فرزندانمان الفت و پیوند عمیق‌‌تری با مذهب باشکوه اسلام برقرار کنند و دنباله‌روی آنها از اسلام، کورکورانه یا به واسطه‌ محیط اجتماعی که در آن رشد یافته و بزرگ شده‌اند، نباشند؛ بلکه تجربه و آموخته‌ خودشان را برای شناخت اسلام به کار گیرند و آموزه‌های اسلامی به‌گونه‌ای دل‌نشین‌تر بر روح و روان‌ آنان نقش بندد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی