[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

تأمین اراضی ساخت مسکن ملی در اولویت بوده است ، روزنامه شیراز نوین

مدیر بنیاد مسکن شهرستان سروستان با ارائه گزارشی از عملکرد این بنیاد، نهاد بنیاد مسکن را اولین نهاد عمومی دانست که بر اساس فرمان تاریخی ۲۱ فروردین‌ماه سال ۱۳۵۸ رهبر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) به منظور تأمین مسکن محرومین به ویژه روستائیان در چارچوب سیاست‌ها و برنامه‌های دولت و در جهت تحقق توسعه پایدار تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، علی‌اکبر مهرزاد تشخیص، تعیین و رفع نیازمندی‌های مسکن مقاوم، تهیه زمین موردنیاز طرح‌ها و پروژه‌های مسکن شهری و روستایی عمران و آبادانی روستاها را از کارکردهای بنیاد مسکن در این شهرستان دانست. مدیر بنیاد مسکن شهرستان سروستان اضافه کرد: این عملیات شامل تهیه و اجرای طرح‌های هادی و تثبیت مالکیت و اراضی، تهیه و اجرای طرح‌های لازم برای بازسازی و نوسازی مناطق مسکونی آسیب‌دیده از حوادث غیرمترقبه می‌شود که از جمله مهم‌ترین حوزه‌های فعالیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می‌باشد. وی با ارائه گزارش مختصر عملکرد حوزه عمران روستایی در این شهرستان گفت: بازنگری طرح هادی پایه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرستان سروستان از جمله شاخص‌های توسعه در این شهرستان است. این طرح‌ها در روستاهای شیری، رکن‌آباد، تل پوکه و دولت‌آباد اجرایی شده است. مهرزاد همچنین از اجرای طرح هادی بهسازی روستاها شامل کف‌سازی بتنی، آسفالت، تک‌لبه کانیوا، محوطه‌سازی پارک و تسطیح و ریگلاژ در ۱۰ روستا با اعتباری بالغ بر ۴میلیارد تومان خبر داد و گفت: طرح‌های مشارکتی نیز به تعداد ۱ روستا با اعتباری بالغ بر ۵میلیارد تومان در این شهرستان به سرانجام رسید.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان سروستان در ادامه از واگذاری زمین روستایی به متقاضیان واجد شرایط به تعداد ۴۰ قطعه و پیگیری صدور سند ۲۸۰ هکتار از اراضی تحت تملک بنیاد مسکن در ۱۷ روستا خبر داد و گفت: صدور سند ۳۳/۵ هکتار از این اراضی در ۷ روستا و صدور اسناد شهری و روستایی به تعداد ۲۳۰ جلد از دیگر کارکردهای بنیاد مسکن است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی