[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

سامان‌دهی سرویس مدارس با «سفیر مهر»، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل مسافر شهرداری شیراز از سامان‌دهی سرویس مدارس با رویکردی منسجم خبر داد. پیمان باباخانی ظهر دوشنبه هجدهم تیرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه که با موضوع تشریح برنامه‌های سامانه سفیر مهر برگزار شد، اظهار کرد: مهلت ثبت‌نام سرویس مدارس دانش‌آموزان تا پایان مردادماه است. وی افزود: سال گذشته بر اساس مصوبه هیئت وزیران وظیفه ارائه خدمات سرویس مدارس برعهده شهرداری واگذاری شد و این مسئولیت در شیراز به سازمان حمل‌ونقل مسافر محول شد و این سازمان بر اساس یک تقویم اجرایی کار خود را آغاز کرد.
 پاسخ‌گویی «سفیر مهر» به دغدغه والدین
وی افزود: در اسفند نرخ‌نامه مصوب سرویس مدارس از سوی شورای اسلامی شهر تأیید شد و بر اساس تقویم برنامه‌ریزی مدنظر انجام شد و این موضوعی بود که طی سال‌های گذشته در خصوص تعیین نشدن نرخ سرویس به عنوان دغدغه برای خانواده‌ها همواره مطرح بود. رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل مسافر شهرداری شیراز تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین مسائل که بابت ثبت‌نام سرویس مدارس مورد اهمیت بود، طراحی یک سامانه اینترنتی بود تا والدین و رانندگان بتوانند در آن نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند که در این راستا سامانه سفیر مهر طراحی شد. باباخانی تأکید کرد: در طراحی این سامانه تمام تمهیدات امنیتی انجام شده است و همه اطلاعات والدین، دانش‌آموزان و رانندگان ثبت خواهد شد و پس از ثبت داده‌ها همه اطلاعات به صورت فوق محرمانه نگهداری می‌شود و هیچ فردی به آن دسترسی نخواهد داشت و سامانه و بستر نرم‌افزاری آن از لحاظ مالکیت متعلق به شهرداری شیراز است. وی خاطرنشان کرد: سامان‌دهی شرکت‌های حمل‌ونقل دیگر اقدامی بود که در این راستا صورت گرفت که ۲۷ شرکت متقاضی سرویس بودند و پس از بررسی، تأییدیه ۲۳ شرکت نهایی شد تا کار خدمات حمل‌ونقل دانش‌آموزی را انجام دهند.
 حمایت از اقتصاد خانوار با طرح سفیر مهر
وی از وام‌های قرض‌الحسنه به والدین خبر داد و گفت: وام قرض‌الحسنه یک‌ساله، با ۱۲ قسط در دستور کار قرار دارد تا والدین بتوانند بدون دغدغه هزینه سرویس را پرداخت کنند. مراحل آن در حال طی شدن است و به محض مشخص شدن و تأیید شدن آن اطلاع‌رسانی می‌شود. رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل مسافر شهرداری شیراز با اشاره به اینکه درجه‌بندی سرویس مدارس در سطوح یک تا شش است و شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس مدارس باید درجه ۳ را دریافت کنند، ادامه داد: ارائه و سامان‌دهی سرویس مدارس سطح شهر شیراز از سوی این ۲۳ شرکت انجام می‌شود.باباخانی اظهار کرد: با توجه به تخلفاتی که در خصوص سرویس مدارس صورت می‌گرفت و اغلب از سوی مدیران اجرایی بود، تمام مدیران اجرایی که در این امر دخالت داشتند، فراخوان آن‌ها به تعداد ۷۰۰ مدیر اجرایی انجام شد که از این تعداد ۴۱۷ نفر تأیید شدند تا زیر نظر مجموعه شرکت‌های موردتأیید فعالیت داشته باشند.
وی تصریح کرد: یکی دیگر از موضوعات مهم در سرویس مدارس، هماهنگی آموزش و پرورش با سازمان حمل‌ونقل مسافر بود که در این راستا با صدور مصوبه‌ای، مجموعه آموزش و پرورش همکاری لازم را با سازمان حمل‌ونقل مسافر خواهد داشت.
 ثبت‌نام در دفاتر پیشخوان دولت
باباخانی خاطرنشان کرد: ثبت‌نام رانندگان در این سامانه از هم‌اکنون فعال است و به جهت سهولت کار، رانندگان می‌توانند به ۲۰ دفتر پیشخوان شهر شیراز مراجعه کنند تا فرایند ثبت‌نام آن‌ها انجام شود.وی همچنین در خصوص تأیید کارت صلاحیت رانندگان، اضافه کرد: در این خصوص شرایطی مدنظر است که بالا بودن سن راننده از ۲۳ سال، داشتن گواهی‌نامه معتبر، نداشتن سابقه کیفری، طب کار، استعلام سلامت هفت‌گانه راننده و داشتن کارت معاینه فنی خودرو از جمله این شرایط است. رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل مسافر با اشاره به اینکه سازمان به عنوان ناظر عالی بر سامانه فعالیت دارد، تأکید کرد: والدین بدانند اگر خارج از این سامانه راننده‌ای به عنوان سرویس دانش‌آموز خود گرفتند، هیچ تعهدی از سوی سازمان حمل‌ونقل مسافر و آموزش و پرورش و هیچ سازمان دیگری در صورت وقوع هرگونه اتفاقی وجود ندارد و مسئول نخواهند بود و همه مسئولیت‌ها برعهده اولیاست. باباخانی ادامه داد: در صورتی که والدین از طریق این سامانه اقدام به ثبت‌نام سرویس نکنند، تخلف مدیر اجرایی محرز خواهد بود که با وی برخورد می‌شود.
 هزینه‌های عدالت‌محور برای رانندگان و دانش‌آموزان
وی تصریح کرد: قیمت سرویس‌های مدارس اعلام‌شده در سامانه به‌روز است و هزینه سرویس مدارس بر اساس نوع خودرو و کیلومترشمار است. رئیس سازمان حمل‌ونقل مسافر شهرداری شیراز اضافه کرد: تاکنون سه‌هزار راننده ثبت‌نام کرده‌اند؛ این در حالی است که سال گذشته ۹هزار سرویس مدرسه کار خدمات‌رسانی سرویس دانش‌آموزی را انجام داده‌اند. رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل مسافر شهرداری شیراز با بیان اینکه ثبت‌نام سرویس مدارس دانش‌آموزان تا پایان مرداد خواهد بود، گفت: والدین اگر خارج از این سامانه، راننده‌ای به عنوان سرویس دانش‌آموز خود گرفتند، هیچ تعهدی از سوی سازمان حمل‌ونقل و آموزش و پرورش نخواهند داشت و مسئولیت‌ها برعهده اولیاست. وی افزود: سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر، در حال حاضر خدمات اتوبوس‌رانی، تاکسی‌رانی، مدیریت جایگاه‌های سوخت، معاینه فنی شهرستان‌ها، تاکسی‌رانی برون‌شهری و تاکسی‌رانی درون‌شهری را انجام می‌دهد.
 پیشگیری از شلوغی سرویس‌های مدارس
وی در خصوص هزینه سرویس اظهار کرد: مبنای تعداد سرنشینان کارت خودرو است. در خصوص قیمت مصوب معقول و به‌روز است و والدین هزینه گزاف پرداخت نخواهند کرد. قیمت شفاف است و امکان تخلف وجود ندارد؛ البته در صورت گران شدن بنزین با توجه به پیمایش راننده، هزینه سوخت به راننده تخصیص داده می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی