[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

مشکلات تاکسی‌های شیراز روی میز شورا، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- محمد شبیری

روزگذشته شهردار شیراز در پاسخ به نظرات اعضا شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص دستور طرح ساماندهی مسافربران شخصی شهر شیراز گفت: تنها اجرای طرح، کاربردی نخواهد بود؛ بلکه به حمایت نیروی انتظامی و دیگر دستگاه‌های اجرایی، برای ساماندهی 15 هزار مسافربر شخصی نیازمند هستیم.
به گزارش خبرنگار شیرازنوین، علیرضا پاک فطرت شهردار شیراز در دویست‌وپنجمین جلسه عادی شورا حمایت دستگاه انتظامی را برای جمع آوری و ساماندهی ‌مسافربرهای شخصی شهر را مهم دانست و اظهار داشت: برای برخورد با افرادی که در قالب تاکسی نما در شهر فعالیت دارند باید تدابیر جدی‌تری صورت بگیرد. امروز هر راننده‌ای که بخواهد مسافربری انجام دهد با نصب یک تابلو زردرنگ تاکسی فعالیت می‌کند؛ این درحالی است که این مهم در قانون جرم محسوب نمی شود و تنها با پرداخت یک جریمه سعی دارند وی را از ادامه فعالیت باز دارند. در ادامه عضو شورای اسلامی شهر شیراز محمدتقی تذروی نیز گفت: باید از راه‌اندازی سامانه‌های اینترنتی فراخوان تاکسی مانند اسنپ و تپسی در شیراز جلوگیری شود.
وی با اعلام اینکه از وقتی سازمان حمل‌ونقل مسافر راه‌اندازی شد، اجحافی در حق رانندگان تاکسی رخ داد اظهارکرد: گفته می‌شود که نهادهای خاص با ساماندهی مسافربرهای شخصی به سبب بیکاری و تبعات اجتماعی آن مخالفت می‌کنند؛ پس ضروری است برای تاکسی‌های ثبت شده امتیازات ویژه در نظر گرفته شود و طرح‌هایی مانند راه‌اندازی خطوط ویژه و ایستگاه مخصوص تاکسی اجرایی شود که مسافربرهای شخصی در مرکز شهر مجاز به حمل مسافر نباشند و در حاشیه و حلقه‌های پیرامونی فعالیت کنند. رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر شیراز با مخالفت تاکسیرانی آنلاین گفت: نرم‌افزارهای اسنپ و تپسی از هیچ نهادی مجوز نمی‌گیرند و ضمن خدشه واردکردن به معیشت 12 تا 15 هزار راننده تاکسی شیراز مسائل اخلاقی نیز در مورد آنها محتمل است. در ادامه مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل مسافر درون‌شهری شیراز حمیدرضا ناصری نیز گفت: در شیراز هفته‌ای 2 هزار تابلوی غیرمجاز جمع‌آوری می‌شود و در سال جاری 700 تاکسی از طریق تسهیلات ارائه‌شده نوسازی شده و در مورد مسائل طرح‌شده ما از منظر قانونی نمی‌توانیم ساماندهی مسافرکش شخصی انجام دهیم چراکه این خودروها فرسوده و بالای 10 سال عمر هستند و به سبب قوانین ناظر بر ایجاد آلودگی نمی‌توانیم اینها را ساماندهی و به‌کارگیری قانونی کنیم.
عضو دیگر شورای اسلامی شهر شیراز احمدرضا نقیب زاده نیز در تأیید سخنان عضو شورا نیز گفت: به نظر می‌رسد مجموعه شهرداری برای ساماندهی تاکسی‌های شخصی علاقه‌ای نشان نمی دهند زیرا شهرداری برای این موضوع طرحی به شورا ارائه نکرده است. وی اضافه کرد: چنانچه بتوانیم یک طرح کلی را برای ساماندهی تاکسی‌های شخصی اجرا کنیم به نظر می رسد در موارد امنیتی و اجتماعی شهری نیز گام برداشته‌ایم.
عضو دیگر شورا کمال پاک فطرت نیز به موضوع توجه همه‌جانبه به فعالین این صنف اشاره کرد وگفت: چنانچه بخواهیم طرح حمایتی و ساماندهی در شیراز اجرا کنیم ضرورت دارد تمامی جوانب موضوع را در نظر بگیریم تا طرح از شعاری بودن خارج شود. پاک فطرت اضافه کرد: امروزه علی رغم اینکه طرح ساماندهی تاکسی‌های فرودگاه اجرا شده ولی در عمل شهروندان از این موضوع رضایت ندارند و گلایه مندی مسافرین دوچندان شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی