[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

«ذبیح» از خوزستان به بنگلادش رفت، روزنامه شیراز نوین

به گزارش خبرگزاری ایرنا، فیلم‌نامه‌ «ذبیح» نوشته‌ سیدمرتضی سبزقبا برای حضور در هفتمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم جوانان «Bangladesh» بنگلادش انتخاب شد.
سبزقبا روز دوشنبه درخصوص این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: فیلم‌نامه‌ داستانی «ذبیح» به موضوع مصائب و مشکلات پناهندگان افغانستانی برای گذر غیرقانونی از مرز و ورود به ایران می‌پردازد.
سیدمرتضی سبزقبا، نویسنده و کارگردان خوزستانی است که در کارنامه هنری خود جوایز بین‌المللی مختلفی را کسب کرده است. ازجمله آثار این کارگردان می‌توان به «داشتن»، «یک اتفاق کوچک»، «در مسیر نسیم»، «بهمن» و... اشاره کرد.
جشنواره‌ فیلم جوانان بنگلادش یک رویداد سالانه، رقابتی و بین‌المللی است که توسط انجمن فیلم بنگلادش برگزار می‌شود و به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که بستری برای جوانان ایجاد کند تا حرفه‌ فیلم‌سازی آن‌ها را ارتقا دهد.
نویسنده و کارگردان پروژه‌های منتخب برای شرکت در جلسه‌ اجرای زنده در جشنواره به بنگلادش دعوت می‌شوند و جهت رقابت برای دریافت کمک‌هزینه‌ تولید فیلم فرصت خواهند داشت تا از فیلم‌نامه‌ خود دفاع کنند و جزئیات آن را به هیئت داوران و کارشناسان جشنواره معرفی کنند.
براساس این گزارش هفتمین دوره‌ این جشنواره‌ بین‌المللی، ۲۰ تا ۲۶ تیرماه ۱۴۰۳ هجری‌خورشیدی در شهر داکا پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر بنگلادش و یکی از مهم‌ترین شهرهای جنوب آسیا برگزار می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی