[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

چالش VAR ادامه دارد!، روزنامه شیراز نوین

امیرمهدی علوی، سخن‌گوی فدراسیون فوتبال درباره آخرین وضعیت شروع فصل جدید لیگ برتر و پیاده‌سازی تکنولوژی (VAR) توضیحاتی را ارائه کرد.
به گزارش فوتبال 360، تیم‌های لیگ برتری در شرایطی به‌دنبال آن هستند تا تمرینات پیش‌فصل خود را آغاز کنند که هنوز موعد رسمی برگزاری بیست‌وچهارمین دوره لیگ برتر ازسوی سازمان لیگ اعلام نشده است. در این میان موضوع مهم، عدم تجهیز و تکمیل زیرساخت‌های ورزشی است و آماده ‌نبودن ورزشگاه‌ها در کنار عدم پیاده‌سازی تکنولوژی (VAR) سبب ‌شده تا موعد احتمالی آغاز فصل جدید لیگ برتر کاملاً نامشخص باشد و دراین‌باره گمانه‌زنی‌ها ادامه دارد.
مدیران باشگاه‌های لیگ برتری دیروز (دوشنبه) دیداری با مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال داشتند و در زمینه موضوع صدور مجوز حرفه‌ای، نشست سالیانه‌ای با حضور مدیران باشگاه‌های لیگ برتری و لیگ یکی به انجام رسید. در حاشیه این مراسم، امیرمهدی علوی، مدیر روابط‌عمومی فدراسیون فوتبال که در نقش مشاور عالی رئیس فدراسیون هم مشغول به فعالیت است و مسئولیت سخن‌گویی فدراسیون را هم برعهده دارد، در جمع خبرنگاران حضور یافت و درباره آخرین وضعیت ورزشگاه‌ها برای شروع فصل جدید لیگ برتر و مشکلات مرتبط با (VAR) توضیحاتی را ارائه کرد.
* باید مشکلات را برطرف کنند
علوی درباره آخرین وضعیت ورزشگاه‌ها توضیح داد: «هر روز آقایان رفعتی و روشنک به ورزشگاه‌های مختلف می‌روند. خواهش می‌کنم از عزیزان در انزلی همراهی کنند چون طرف‌داران آن‌ها نباید از دیدن بازی‌های تیمشان محروم شوند. باشگاه‌های دیگر مانند استقلال خوزستان و ورزشگاه‌های دیگر هم که اعلام کردیم باید مشکلات را برطرف کنند. البته این را بگویم که فدراسیون فوتبال در کنار این باشگاه‌ها حضور دارد و دغدغه این باشگاه‌ها، دغدغه فدراسیون فوتبال است. امیدوارم بتوانیم لحظات خوبی را برای فوتبال کشورمان بسازیم».
* قرار بود دی‌ماه سال گذشته این بودجه به حساب توسعه و تجهیز واریز شود، اما. ..
سخن‌گوی فدراسیون فوتبال در واکنش به آخرین شرایط پیاده‌سازی تکنولوژی (VAR) پاسخ داد: «13 جلسه بین فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه تجهیز اماکن ورزشی و همکاران محترم در صداوسیما برگزار شد. دستور داده شده بود که در دی‌ماه سال گذشته این بودجه به حساب توسعه و تجهیز واریز شود. هفته گذشته یک نشست در سازمان صداوسیما داشتیم که از دکتر صالحی و همکاران آن‌ها تشکر می‌کنم. تأییدیه این موضوع در صداوسیما اعلام شد».
* اگر همین امروز هم شروع کنیم، باز عقب هستیم!
امیرمهدی علوی با اشاره به عقب‌ماندگی ایجاد شده از برنامه زمانی مدنظر برای اجرایی ‌شدن پروژه کمک‌داور ویدئویی گفت: «بعداز تأییدیه، مرحله واریز وجه خرید دستگاه‌های سیستم کمک‌داور ویدئویی است که امیدوارم هرچه زودتر انجام شود. الان در بحث تقویم بسیار عقب هستیم. شرکتی که مجموعه تکنولوژی را آماده کرده منتظر وارد شدن به بخش اجرایی شدن است که اگر همین امروز هم شروع کنیم، باز هم عقب هستیم. امیدواریم زودتر به مرحله اجرایی برسد و تا قبل‌از شروع لیگ ورزشگاه‌ها تجهیز شوند».
*قوانین جدیدی در حوزه ورزشگاه‌های میزبان اعمال می‌شود
علوی در پاسخ به سؤالی درباره آخرین وضعیت ورزشگاه آزادی گفت: «مفتخرم به استحضار شما برسانم با تلاشی که دوستان ما در ورزشگاه آزادی انجام می‌دهند در سه شیفت، مشغول کار هستند. واقعاً تلاش گسترده‌ای صورت گرفته و گزارشی به ما دادند. در فصل جدید لیگ نخبگان و مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی، فیفا قوانین جدیدی را در حوزه ورزشگاه‌های میزبان اعمال خواهد کرد. حتماً موضوع جایگاه وی‌آی‌پی مورد تأکید است. حتماً دوره زمانی که قبل‌از بازی‌های ملی ورزشگاه باید حالت پلمپ داشته باشد و در آن بازی برگزار نشود را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد».
* مراسم برترین‌ها هفته دوم مرداد به انجام می‌رسد
امیرمهدی علوی با اشاره به میزبانی ورزشگاه تختی از بخشی از مسابقات لیگ بیست‌وچهارم توضیح داد: «به همین دلیل الان ورزشگاه تختی مورد تأیید کرد که برای فصل جدید میزبان بخشی از بازی‌های لیگ باشد. ورزشگاه آزادی با کار پرفشاری که انجام شده مورد تأکید ناظر ای‌اف‌سی است و ناظران ویژه فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار است هفته اول شهریور به ایران سفر کنند. به‌طور کلی فعلاً بحث برگزاری مسابقات به‌غیر از داربی و بازی‌های خیلی مهم تا نیم‌فصل است. قرعه‌کشی لیگ برتر اگر روند خوب پیش برود در هفته اول مرداد است و این برنامه پیش‌بینی‌شده که سازمان لیگ در هفته دوم مرداد برنامه برترین‌های لیگ برتر را برگزار کند».

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی