[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

فارس با فناوری‌های نوین جهانی شد، روزنامه شیراز نوین

در بازدید مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از مجموعه صنعتی تولید سامانه‌های هواخنک نیروگاهی و پتروشیمی اعلام شد: پیوستن ایران به جمع معدود کشورهای دارای فناوری طراحی و ساخت کندانسورهای هواخنک تک ردیف نیروگاهی با همت متخصصان داخلی در شهرک صنعتی ملوسجان استان فارس.
در بازدید مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از مجموعه صنعتی تولید سامانه‌های هواخنک نیروگاهی و پتروشیمی در شهرک صنعتی ملوسجان، بر اهتمام ویژه به‌منظور تولید انبوه این تجهیزات تأکید شد.
احد فتوحی در این دیدار ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این مجموعه صنعتی دانش‌بنیان، بر اهتمام مدیران کارخانه  مذکور برای تولید انبوه این تجهیزات تأکید کرد و گفت: تولید این سامانه‌ها در این مجموعه صنعتی که باهمت وتلاش متخصصان داخلی محقق شده است گامی مهم در راستای خودکفایی کشور و جلوگیری از خروج میلیون‌ها دلار ارز است.
وی با بیان اینکه حمایت از تولید کالای ایرانی در رأس سیاست‌ها و برنامه‌های این شرکت است گفت: در این زمینه از تمام ظرفیت‌ها برای حمایت از فعالان بخش خصوصی استفاده می شود. فتوحی همچنین بر رفع موانع و مشکلات این واحد صنعتی به‌منظور بهره برداری کامل و نیز تولید انبوه این تجهیزات تأکید کرد.
مدیرعامل این مجموعه صنعتی نیز با تشریح توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در این کارخانه گفت: با تلاش متخصصان داخلی در این واحد صنعتی، تولید آزمایشی کندانسورهای هواخنک تک ردیف ویژه نصب در طرح‌های صنعت نیروگاهی و پتروشیمی با موفقیت به پایان رسیده و در ماه‌های آینده تولید انبوه این سامانه آغاز می شود.
کاوه خیری با بیان اینکه این مجموعه صنعتی نخستین تولیدکننده این تجهیزات درکشور محسوب می‌شود گفت: در جهان کشورهای معدودی نظیز آمریکا، آلمان، بلژیک، چین، کره و هند توانایی تولید این تجهیزات را دارند و با تلاش انجام شده در این شرکت کشور ما نیز به جمع کشورهای صاحب فناوری این سامانه پیوست.
وی افزود: این سامانه‌ها در بخش‌های هواخنک نیروگاهی و پتروشیمی نصب و فرآیند تقطیر بخار خروجی از توربین در سیکل بسته را انجام می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه تا دوماه آینده ظرفیت تولید این سامانه‌ها در این شرکت به بیش از 10هزارتن درسال می‌رسد گفت: با تولید این تجهیزات کل نیاز کشور تأمین و نیازی به واردات این محصولات نیست.
خیری افزود: در این مجموعه صنعتی برای 135نفر اشتغال ایجاد شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی