[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

اجناسی که در انبار مانده، به سرعت در اختیار مردم قرار گیرد، روزنامه شیراز نوین

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اعلام اینکه موضوع گرانی به جد در دولت مطرح شده است، گفت: رئیس‌جمهور خواسته است همه دستگاه‌های ذیربط به موضوع گرانی ورود پیدا کنند.
به گزارش «انتخاب»، محمود واعظی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به پیگیری‌های رئیس‌جمهور برای کنترل گرانی در جامعه اظهار کرد: موضوع گرانی به جد در دولت مطرح شده است؛ شاهد بودیم حتی بخش‌هایی که ارز 4200 می‌گیرند محاسبات آنها برای فروش اجناس با ارز بالاتر است.
وی ادامه داد: رئیس‌جمهور به‌طور جدی خواست که همه دستگاه‌های ذیربط به موضوع گرانی ورود کنند، از سوی دیگر اجناسی که در انبار مانده به سرعت در اختیار مردم قرار گیرد.
واعظی با اشاره به اینکه در زمینه خودرو یک فضای احساسی و روانی به وجود آمده است، تصریح کرد: خودرؤسازها خودروها را با قیمت مصوب در اختیار مردم قرار دهند.
وی ادامه داد: گرانی از موضوعاتی جدی است که آقای روحانی، وزرا و مسئولان ذیربط را مسئول کرده و هفته آینده (دوشنبه) ایشان جلسه‌ای را برای تصمیم‌گیری در مورد این موضوع برگزار خواهد کرد.
رئیس دفتر رئیس‌جمهور به گرانی سکه نیز اشاره کرد و گفت: قرار شده است بحث‌های لازم در مورد این موضوع صورت گیرد و تصمیم‌هایی در این رابطه اتخاذ شود.
وی همچنین در مورد تخصیص ارز خاطرنشان کرد: ما ارز 4200تومانی را به کسانی که ثبت سفارش می‌کنند، واگذار می‌کنیم و در این زمینه مشکلی نداریم.
واعظی در پاسخ به این پرسش که چه اولویت‌ها و برنامه‌هایی برای مقابله با گرانی دارید، اظهار کرد: اولویت‌ها تعیین شده اما تصمیمات باید بعد از مشورت با اصناف، تولیدکنندگان، اتاق بازرگانی و بخش خصوصی گرفته شود تا همه نسبت به این تصمیمات اقناع باشند. 
این گفت‌وگوها شروع شده و رئیس‌جمهور نیز از وزرا خواسته است همت جدی داشته باشند و کار را خود برعهده بگیرند.
رئیس دفتر رئیس‌جمهور درباره برگزاری جلسات رؤسای سه قوه برای حل مشکلات، گفت: از طریق دولت از رهبر معظم انقلاب تشکر و قدردانی می‌کنم که دستور برگزاری جلسه سران قوا برای حل مشکلات اقتصادی را دادند که دو جلسه‌ی آن نیز تاکنون تشکیل شده و جلسه سوم هم در آینده نزدیک تشکیل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه شرایط کشور به گونه‌ای است که اتاق‌های فکر در خارج از کشور تشکیل شده است تا از فرصت خروج آمریکا از برجام استفاده کنند افزود: آنها مرتب سیگنال‌های منفی برای افکار عمومی‌ می‌فرستند، بنابراین ما هم باید انسجام و هماهنگی بیشتری داشته باشیم و اجازه ندهیم اختلاف‌نظرها و اختلاف سلیقه‌ها ابزاری در دست مخالفان کشور باشد. اگر اقدامی ‌به نفع کشور است، به دلیل برخی مسائل سیاسی و جناحی نباید آن اقدامات نادیده گرفته شود. مطالبی که در مجلس درباره لایحه پولشویی مطرح شد، درست نیست و صفت‌هایی که به دیگران هم دادند، در شأن آن نمایندگان که آن مباحث را مطرح کردند، نیست.
واعظی در پایان با بیان اینکه این لایحه در دولت دهم مطرح شده است و هیچ ارتباطی با این دولت ندارد، گفت: کسانی که اکنون با این لایحه مخالفت می‌کنند حامی ‌دولت دهم بودند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی