[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

با این دمنوش به جنگ کم‌خونی بروید، روزنامه شیراز نوین

دمنوش افسنتین کم خونی را رفع و خون را تصفیه می‌کند و برای افرادی که غلبه سودا دارند، مناسب است.
افسنتین گیاهی علفی و پایا (با طول عمر بیش از 2سال) به ارتفاع 80 تا 120سانتی‌متر است که در زمین‌های خشک و شن‌زارها می‌روید؛ رنگ برگ‌های آن سبز مایل به سفید و گل‌های آن به شکل خوشه و به رنگ‌ قرمز و زرد است.
خواص قلبی و عروقی افسنتین: دمنوش افسنتین کم‌خونی را رفع و خون را تصفیه می‌کند و برای افرادی که غلبه سودا دارند، مناسب است. دمنوش افسنتین رسوب رگ‌ها را نیز از بین می‌برد. مبتلایان به تصلب شرایین و افرادی که سکته مغزی کرده‌اند باید از این دمنوش استفاده کنند. دمنوش افسنتین برای تقویت قلب نیز مؤثر است.
اثرهای دمنوش افسنتین بر دستگاه عصبی: دمنوش افسنتین در درمان بیماری‌های عصبی مؤثر است. اشخاصی که دچار بی‌خوابی، خواب‌های آشفته (کابوس) و عصبانیت هستند باید از این دمنوش استفاده کنند. دمنوش افسنتین حافظه را تقویت و سرگیجه را رفع می‌کند.
اثرهای دمنوش افسنتین بر غدد: دمنوش افسنتین کبد را تقویت و عوارض ناشی از نارسایی کبد را رفع می‌کند. این دمنوش در درمان یرقان نیز مؤثر است.
خواص تنفسی دمنوش افسنتین: دمنوش افسنتین برای رفع بوی بد دهان و درمان گلودرد مؤثر است.
اثرهای دمنوش افسنتین بر دستگاه حرکتی: دمنوش افسنتین برای درمان بیماری واریس، رعشه و لقوه مفید است. افراد برای رفع دردهای عضلانی و دردهای روماتیسم مفصلی باید محل درد را با دمنوش غلیظ افسنتین کمپرس کنند.
خواص گوارشی دمنوش افسنتین: دمنوش افسنتین سودا و بلغم زائد بدن را دفع و هضم غذا را آسان می‌کند. این دمنوش برای رفع یبوست‌های ناشی از ضعف دستگاه‌ هاضمه نیز مؤثر است. دمنوش افسنتین معده و روده را تقویت و اسهال‌های مزمن صفراوی را درمان می‌کند. این دمنوش کرم‌های انگلی روده را نیز از بین می‌برد.
طرز تهیه دمنوش افسنتین: یک قاشق چای‌خوری برگ و گل خشک شده افسنتین را با 2لیوان آب جوش در قوری بریزید و به مدت 10دقیقه روی شعله غیرمستقیم قرار دهید. سپس آن را صاف، با عسل مخلوط و میل کنید.دمنوش افسنتین را می‌توانید روزانه 2لیوان و به مدت یک هفته مصرف کنید.
موارد منع مصرف دمنوش افسنتین: زنان باردار و شیرده باید از مصرف دمنوش افسنتین خودداری کنند. همچنین استفاده از این دمنوش برای افرادی که زخم معده و روده دارند و نیز مبتلایان به افسردگی ممنوع است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی