[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

فرماندار آباده: دهیاران از ظرفیت‌های گردشگری روستاها غافل نشوند، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- کریم آملی- آباده
 نشست صمیمی‌ فرماندار آباده با دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی ‌روستایی و عشایری شهرستان در سالن اجتماعت فرمانداری برگزار شد.
در این جلسه فرماندار آباده هدف از این نشست را آشنایی فرماندار با دهیاران و شوراهای روستایی و عشایری و بررسی برخی مشکلات موجود دانست.
محمد اسداللهی ضمن تأکید بر اهمیت کار شوراها گفت: شوراهای شهر و روستا برآمده از مبانی، اهداف و سیاست‌های کلی نظام اسلامی ‌و از جمله نهادهای جمهوری اسلامی‌ ایران است. شور و مشورت در حکومت اسلامى از جایگاه ویژه‏اى برخوردار است. شورا درواقع جهت مشارکت هرچه بیشتر مردم بر سرنوشت خویش و اداره امور توسط خود مردم شکل می‌گیرد. از آنجایی که در تصمیم‌گیری شورایی خرد جمعی حاکم است، لذا مشارکت و همفکری مردم تحت عنوان شورا می‌تواند از نوعی تصمیم‌گیری‌های بی‌نتیجه کاسته و مردم خود در ساختار نظام و اداره‌ی حکومت دخالت مستقیم خواهند داشت.
وی با بیان این مطلب که دهیاران بایستی به دنبال حل مشکلات موجود در روستاها باشند افزود: باتوجه‌به اینکه اعتبارات دولتی محدود است، دهیاران بایستی با شناسایی ظرفیت‌های موجود وتبدیل آنها به یک فرصت در جهت آبادانی و ایجاد اشتغال در روستاها تلاش کنند.
وی اضافه کرد: دهیاران به‌عنوان نمایندگان دولت در روستاها به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش کنند تا روستا محل تولید وکارگاه اشتغال‌زایی شود.
فرماندار آباده با تأکید بر استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای آبادانی روستاها خصوصاً گردشگری گفت: توسعه گردشگری در روستاها به توسعه اقتصادی، ایجاد اشتغال پایدار، افزایش درآمد روستاییان و رونق تولید در این مناطق منجر می‌شود.
اسداللهی در پایان صحبت خود با تأکید دوباره بر رعایت اصول اقتصاد مقاومتی از اعضای جلسه خواست تا هرموقع که لازم می‌دانند با حضور مسئولان مربوطه در روستا یا مناطق عشایری از نزدیک مشکلات را بررسی کنیم.
هاشم یوسفی، بخشدار مرکزی آباده نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بخش و عملکرد دهیاران گفت: با توجه به خشکسالی‌های اخیر و پایین بودن میزان آب بایستی دهیاران و اعضای شوراها با بکارگیری سایر ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها در جهت اشتغال و توسعه روستا تلاش کنند. جذب اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری توسط شورای اسلامی‌ آن روستا، اعلام تخلفات ساخت و ساز به بخشداری، عدم استفاده از مهر دهیاران در نامه‌های مردمی‌، انتقال به موقع مسائل و مشکلات به بخشداری از دیگر مواردی بود که بخشدار مرکزی عنوان کرد. در ادامه جلسه، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی ‌روستا عشایری مسائل و مشکلات موجود در زمینه‌های مختلف عمرانی، آموزشی، ورزشی، خدماتی و رفاهی، آب و کشاورزی مطرح کردند. گفتنی است شهرستان آباده در فاصله 270 کیلومتری شمال شیراز قرار دارد و شامل پنج دهستان و 19 روستا است که حدود 15هزار نفر عشایر در فصل تابستان در مناطقی از شمال و شمال غربی شهرستان ساکن می‌شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی