[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

تجربه ثبت پیروزی در بوستان آزادی، روزنامه شیراز نوین

جمعه گذشته بیش‌از 4هزار نفر از شهروندان شیرازی با هم دیدن مسابقه فوتبال بین تیم‌های ملی ایران و مراکش و شادی در کنار هم پس از پیروزی تیم کشورمان را در بوستان آزادی تجربه کردند. تجربه‌ای که پیش از این کمتر سابقه داشته و به گفته متولیان برگزاری این برنامه در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری گامی ‌مؤثر برای تبدیل فضاهای عمومی ‌شهر به فضاهای اجتماعی است تا مردم بتوانند در این این فضاها تعامل، همراهی، با هم بودن و اتحاد و وحدت را تجربه کنند.
دکتر جهانبخش میرزاوند، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز باتأکیدبر اینکه تقویت همراهی و تعامل مردم در فضاهای شهری درراستای افزایش همبستگی ملی امری ضروری است، درباره برگزاری این برنامه گفت: در شرایط کنونی جامعه و با توجه به فشارهای ناشی‌از مشکلات اقتصادی و...، کنار هم بودن مردم و مناسب‌سازی فضاهای اجتماعی و مناسب‌سازی این فضاها اقدامی ‌مؤثر در تقویت روحیه انسجام و وحدت ملی است.
میرزاوند با بیان اینکه اوقات فراغت شهروندان و استفاده بهینه از این اوقات امری مهم است، افزود: برای اینکه مردم بتوانند بیشترین بهره را از فضاهای عمومی‌ سطح شهر ببرند باید این فضاهای عمومی ‌را به فضاهای اجتماعی تبدیل کنیم.
وی با اشاره به اینکه شعار شهردار شیراز «شهر سبز انسان‌محور است»، گفت: تحقق این شعار شاخص‌ها و معیارهایی دارد که استفاده فرهنگی و اجتماعی از فضاهای عمومی ‌یکی از شاخص‌های مهم دستیابی به شهر انسان‌محور است.
چند هزار نفر از شهروندان شیرازی در کنار هم بازی تیم ملی را تماشا کردند
 رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری همچنین به آماده‌سازی فضایی به مساحت بیش از 4هزارمترمربع در بوستان آزادی به‌منظور دیدن بازی‌های جام جهانی اشاره کرد و افزود: جمعه گذشته شاهد استقبال بی‌نظیر شهروندان از پخش زنده مسابقات در این بوستان و حضور چندهزار نفری مردم برای دیدن مسابقه فوتبال ایران و مراکش بودیم.
میرزاوند، با ابراز خرسندی از همکاری و همراهی مردم در این برنامه، تأکید کرد: همراهی مردم در حفظ نظم و آرامش نشان داد هرگاه شهرداری قدمی ‌به‌سوی مردم برمی‌دارد، آنها چندین قدم برای همراهی با شهرداری خواهند برداشت، بنابراین باید بپذیریم مدیریت شهر با حضور مردم امکان‌پذیر خواهد بود.
وی همچنین با اشاره به اینکه برگزاری موفق و توأم با آرامش این برنامه با همکاری و همراهی سایر نهاد‌ها انجام شده است، از همکاری جناب آقای عالیشوندی، فرماندار محترم شیراز برای برگزاری هرچه بهتر این برنامه تقدیر کرد.
میرزاوند در ادامه از همکاری نیروی انتظامی، به ویژه سرهنگ انتظامی، فرمانده کلانتری شماره 11 شیراز و سرهنگ عزیزی، فرمانده پلیس اجراییات شهرداری شیراز، همچنین اورژانس، آتش‌نشانی، صدا و سیما، سازمان پسماند، روابط عمومی ‌شهرداری شیراز، اعضای محترم شورای شهر و کارگران زحمت‌کش فضای سبز و همکاران سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهرداری شیراز و از همه مهمتر شهروندان محترم شهر شیراز و میهمانان عزیز که در کمال همکاری این فرصت را برای خانواده‌های محترم در فضای آزاد پارک آزادی شیراز فراهم کردند تا پخش زنده فوتبال و برد تیم ملی فوتبال کشورمان شادی عید سعید فطر را مضاعف کنند، تشکر و قدردانی کرد.
استقبال مردم نشان داد شهر شیراز نیازمند ایجاد فضاهای اجتماعی بیشتری است
در این میان بعضی از اعضای شورای شهر نیز به پارک آزادی آمده بودند تا این بازی را در کنار مردم ببینند، سولماز دهقانی، رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای شهر شیراز با بیان اینکه این فرصت را داشته تا نیمه اول فوتبال ایران و مراکش را درپارک آزادی و در جمع کثیر مردم شهرمان ببیند، گفت: فضای هیجان‌انگیز و پراسترسی که قبل از شروع بازی و در حین آن وجود داشت در کنار مردم بسیار جالب بود. باید از سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری که این ابتکار را به‌خرج داده بود و تجربه تماشای دسته‌جمعی فوتبال را فراهم کرده بودند تشکر کرد. فارغ از برد و باخت تیم ایران همین نفس تماشای دسته‌جمعی حس خوبی را به همه منتقل می‌کرد. برگزاری این چنین رویدادهایی در نقاطی از شهر که محل رفت و آمد جمعیت کثیری از مردم شهر است در تقویت حس همدلی و اتحاد در سطوح مختلف بسیار مهم است و این مسئله نشان می‌دهد که شهر ما نیازمند فضاهای جمعی برای رقم زدن خاطرات غم و شادی مردم است.
مردم شیراز نشاط حضور در ورزشگاه را تجربه کردند
نواب قائدی، دیگر عضو شورای شهر و رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر نیز در حاشیه این برنامه با تأکیدبر اینکه شادی و نشاط حق مردم است، گفت: در اثر تکنولوژی و مخابرات و شبکه‌های مجازی افراد جامعه از یکدیگر دور شده و تعاملات حقیقی اجتماعی کمرنگ شده است. اقدام ارزشمند سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در پخش مسابقات جام جهانی در فضای عمومی ‌علاوه‌بر حضور اجتماعی مردم در کنار هم همان نشاط حضور در ورزشگاه را برای همشهریان عزیز شیرازی فراهم کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی