[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۳
  • دوره جدید

اجرای طرح مکنا در ۱۵۰ کلانتری فارس، روزنامه شیراز نوین

فارس: معاون اجتماعی فرمانده انتظامی فارس گفت: طرح مکنا تاکنون در 150 کلانتری و پاسگاه این استان اجرا شده است. 
کاووس محمدی بعد‌ازظهر دیروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه نیروی انتظامی استان فارس در اجرای طرح مکنا بعد از تهران رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داده است، اظهار داشت: طرح مکنا در 95درصد از کلانتری‌های فارس اجرا شده است و در مابقی پاسگاه‌ها با شدت دنبال می‌شود. 
وی خاطرنشان کرد: رعایت حقوق شهروندی، تسهیل در ارائه خدمت به مراجعه‌کنندگان، ایجاد رضایتمندی مردم از نیروی انتظامی و رفتار مناسب با جامعه هدف از جمله اهداف طرح مکناست. 
معاون اجتماعی فرمانده انتظامی فارس در مورد فعال کردن مرکز مشاوره‌ در کلانتری‌ها تصریح کرد: با تشکیل این مراکز در 10 ماه ابتدای سال جاری تاکنون از 14 هزار پرونده مربوط به اختلافات خانوادگی، 76 پرونده طلاق در همین مراکز منجر به سازش شده است. 
محمدی بیان داشت: در مرکز مشاوره حوزه معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس 52 مشاور به‌صورت رسمی و افتخاری مشغول ارائه خدمت به مردم هستند که با رایزنی‌های انجام شده این تعداد به سه برابر افزایش می‌یابد. 
وی اضافه کرد: بیشتر فعالیت مشاوران در مناطق حاشیه‌نشین و آلوده به جرم، با کمک دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه استانداری است و این روند همچنان در تمام مناطق مورد هدف نیز گسترش می‌یابد. 
وی بیان داشت: حوزه معاونت اجتماعی نیروی انتظامی فارس با تعامل و همکاری اصحاب رسانه در پیشگیری و کاهش آمار جرم و آگاه‌سازی جامعه از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی بدون اقدام سلبی و با رویکرد ایجابی گام برمی‌دارد. 
معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان فارس اظهار داشت: این حوزه در بحث اطلاع‌رسانی رتبه نخست، توجه به افکار عمومی عنوان دوم، مستندات اجتماعی و امور هنری مقام دوم و در پورتال نیز رتبه نخست کشوری را کسب کرده است. 
محمدی با تأکید بر اینکه علت به‌موقع اطلاع‌رسانی نشدن بعضی از اخبار مربوط به جرائم، به‌دلیل رسیدگی به کشف جرم است، افزود: دستگیری به‌موقع مجرمان و اطلاع‌رسانی به‌هنگام مهم‌ترین رویکرد نیروی انتظامی است و در این راستا در 10 ماه ابتدای سال جاری 12 هزار خرده‌فروش و قاچاقچی مواد مخدر در فارس دستگیر و تحویل مقام‌های قضایی شده‌اند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی