[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

وقف صندلی توسط خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیرازی ، روزنامه شیراز نوین

فرزاد وثوقی- گروه خبر: 
به‌طور قطع اعتبارات دولتی و یا حتی اعتبارات 
درنظرگرفته شده از سوی شورای شهر برای شهرداری‌ها کافی و پاسخگوی نیازهای رایج نیست. گاهی کارهای عمرانی و خدماتی با وقفه همراه می‌شوند که تنها یک دلیل دارد و آن نبود اعتبارات لازم است. در این میان خیرینی هستند که در کنار فعالیت‌های خداپسندانه و عام‌المنفعه، دست به مشارکت در امور خدمات شهری می‌زنند و با ورود به این عرصه ضمن درک اولویت‌ها نسبت به رفع آن اقدام می‌کنند.   
ساخت مسجد وحسینیه، ساخت مدرسه، کتابخانه، ایجاد فضای سبز با رویکرد گسترش محیط زیست، ساخت فرهنگسراها، خانه‌های بهداشت و ساخت و تجهیز کارگاه‌های بزرگ و کوچک با هدف ایجاد اشتغال از جمله فعالیت‌های خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز است که در کلانشهر شیراز دنبال می‌شود. حالا اما خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز در اندیشه خود به ساخت و نصب صندلی‌های معابر شهری نیز توجه کرده‌اند. 
صندلی‌هایی که در طول سال‌های گذشته مورد غفلت قرار گرفته و در تنگناهای اعتباری اولویتی برای ساخت و نصب نداشته‌اند هر چند ازمنظر مردم این مهم دارای اولویت و به نوعی پرداختن به حقوق شهروندی خصوصاً سالمندان است. 
دکتر علی نقی مصلح شیرازی این روزها با صرف اعتباری بالغ بر 50میلیون ریال به خرید و نصب شش صندلی برای عابران پیاده در خیابان بست احمدی اقدام کرده است. همچنین آقایان سعید معصومی ‌دو عدد و عبدالرسول جعفرپور ده عدد صندلی خریداری و در معابر عمومی ‌نصب کرده‌اند. دو خیر شهرساز و فرهنگ‌ساز نیز با خرید صندلی حد فاصل خیابان ولیعصر قصردشت تا مقابل بوستان کوثر را برای رهگذران خصوصاً سالمندان مناسب‌سازی کرده‌اند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی