[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

استاندار فارس: مدیریت مصرف آب در دستور کار قرار گیرد، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس، با اشاره به خشکسالی‌های سال‌های اخیر و کاهش بارش‌ها گفت: با توجه به مواجه بودن استان با این مشکل، مدیریت مصرف آب باید به صورت جدی در دستور کار مجموعه‌های ذی‌ربط قرار گیرد.
به گزارش ایرنا اسماعیل تبادار، یکشنبه در نشست شورای کشاورزی فارس در شیراز افزود: باید ضمن مدیریت منابع آب، در بحث جایگزینی کشت‌های مقاوم و کم‌آب‌بر به‌جای کشت‌هایی که برای تولید به آب فراوان نیاز دارند به شکل جدی ورود کنیم.
وی ادامه داد: توجه به این مهم امری ضروری است چرا که نمی‌توان بدون معرفی کشت‌های کم‌آب‌بر جایگزین، به کشاورز گفت که از کاشت فلان محصول خودداری کند.
او اظهار کرد: مشکل کم‌آبی یک بحث کاملاً جدی و نگران‌کننده است اما می‌توان با مدیریت صحیح و مناسب و با همکاری و همراهی مردم این مشکل را پشت سر گذاشت.
استاندار فارس افزود: در کنار شتاب بخشیدن به روند پُرکردن چاه‌های غیر مجاز، روند نصب کنتورهای حجمی ‌بر روی چاه‌های مجاز نیز باید سرعت گیرد تا امکان مدیریت آب بیش از پیش فراهم شود.
تبادار گفت: در بحث تولید محصولات کشاورزی نیز باید تا حد امکان از خام‌فروشی پرهیز شود و سازمان صنعت، معدن و تجارت در کنار سازمان جهاد کشاورزی استان در زمینه راه‌اندازی صنایع تبدیلی و بسته‌بندی اقدام کنند.
وی، همچنین تأکید کرد که سند راهبردی کشاورزی استان فارس در سال 97 به‌سرعت ازسوی سازمان جهاد کشاورزی این استان ارائه شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی