[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۶
  • دوره جدید

افزایش تعرفه واردات کَره و نزدیک شدن به قیمت جهانی، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتحادیه دامداران استان فارس خواستار افزایش تعرفه واردات کره و نزدیک شدن آن به قیمت جهانی شد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، ابراهیم کلاهی یکشنبه 27خرداد در جلسه شورای کشاورزی استان بیان کرد: امروز سرعت تغییرات و نبود ثبات اقتصادی در قیمت تمام‌شده شیر به حدی است که با هیچ‌گونه فرمول اقتصادی افزایش بهره‌وری همخوانی نداشته و پاسخگو نیست.
وی خواستار تعریف درست از قیمت‌گذاری شیر باتوجه به دو محصول فرآوری‌شده از آن یعنی شیرخشک و چربی شد و افزود: اگر قیمت هر دو محصول به قیمت جهانی نزدیک شوند نیازی به واردات نخواهیم داشت و تولیدات ما جنبه رقابتی به خود خواهد گرفت.
رئیس اتحادیه دامداران استان فارس با تصریح بر اینکه هم‌اینک تمام کارخانه‌های کره‌سازی در ایران به دلیل عدم رقابت‌پذیری تعطیل شده و 40هزار تن کره وارداتی مورد نیاز کشور تنها در کارخانه‌های ما بسته‌بندی می‌شوند، خاطرنشان کرد: درحال حاضر نه شیرخشک و نه کره قابلیت رقابت با بازار جهانی را ندارند؛ چرا که با فاکتورهای جهانی قیمت‌گذاری نشده‌اند. درواقع به نظر می‌رسد در این معادله جای هر دو عوض شده است.
کلاهی همچنین مهمترین چالش فراوری دامداران را افزایش بهای خدمات و تصمیم‌گیری نامناسب عنوان کرد و خواستار کمک به صندوق توسعه کشاورزی با هدف تجمیع توان استان فارس در بخش‌های مختلف شد.
به گزارش ایسنا، براساس استانداردها هر یک کیلوگرم شیر دارای 82درصد چربی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی