[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۰
  • دوره جدید

۵۲درصد درآمدهای عمومی ‌فارس محقق شد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان فارس اعلام کرد: 52درصد درآمدهای عمومی ‌فارس در 2ماه گذشته محقق و در این مدت بالغ بر 2هزار 234 میلیارد ریال درآمد عمومی ‌در استان فارس وصول شده است. بابک دایی یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: انتظار افزایش رشد و تحقق درآمدها در ماه‌های آتی دور از ذهن نیست.
وی افزود: طبق قانون درآمد عمومی ‌فارس در سال 1397 معادل 25هزار 964 میلیارد ریال درنظر گرفته شده که معادل 14درصد افزونی نسبت به پایه مصوب سال گذشته نشان می‌دهد و سهم 7.2درصدی از کل کشور را به خود اختصاص داده است.
دایی گفت: در سال گذشته بالغ بر 20هزار 374 میلیارد ریال درآمدهای عمومی ‌استانی از منابع مختلف وصول شد که این میزان نسبت به سهمیه مصوب 90درصد تحقق یافت و نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 3درصد فزونی نشان می‌دهد.
دبیر کارگروه تخصصی درآمدها و تجهیز منابع استان فارس افزود: نکته قابل ملاحظه، افزایش سهم مالیات‌ها در سال 96 از 89 به 91 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن بوده که می‌تواند نویدبخش اتکای بیشتر تأمین درآمدها از محل درآمدهای مالیاتی به ویژه در حوزه ارزش افزوده باشد. 
دایی به ضرورت تحلیل و شناسایی مشکلات و چالش‌های درآمدهای مالیاتی بویژه در حوزه مالیات بر شرکت‌ها، مشاغل و ارزش افزوده اشاره کرد و گفت: با آگاهی و اشراف بر شرایط و پیگیری همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط نظیر بانک‌ها، بیمه‌ها و امور مالیاتی و صنعت و معدن، می‌توان مانع خروج بخشی از منابع از استان نظیر درآمدهای شرکت‌های بیمه، بنگاه‌های اقتصادی و معادن استان شد که این مهم هم‌اکنون با جدیت درحال پیگیری است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی