[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۱
  • دوره جدید

عزت بازنشستگان اولویت ما بوده است، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- فرزاد وثوقی

farzad_vossoghi@yahoo.com

 رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان فارس و عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان شهرستان شیراز گفت: تعداد اعضای این کانون در سطح استان فارس از 70نفر در سال 1372 به 140هزار نفر در سال جاری رسیده است. 
کرامت‌الله باصری در گفت‌وگو با شیرازنوین با اشاره به مراحل تأسیس این کانون خاطرنشان کرد: کانون‌های شهرستان‌ها با توجه به ابلاغیه وزارت رفاه در سال 1372 برای ارائه بهتر خدمات رفاهی و درمانی به بازنشستگان تأسیس شد و در این مدت اقدامات انجام‌شده شامل حمایت‌های درمانی و معیشتی، ثبت و افزایش حق مسکن در فیش‌های حقوقی بازنشستگان، برقراری بیمه تکمیلی و انجام سفرهای زیارتی‌سیاحتی رایگان بازنشستگان، افزایش تعداد اعضای کانون، پرداخت وام‌های ضروری تا سقف 2.5میلیون تومان، تأسیس و فعال کردن شرکت تعاونی مصرف بازنشستگان وتوزیع بن و همچنین تلاش برای افزایش حقوق بازنشستگان از جمله موارد مورد پیگیری هیئت مدیره کانون از سال 1372 تاکنون بوده است. 
باصری گفت: اولویت و محور فعالیتی کانون‌ها،  مسائل معیشتی و درمانی بازنشستگان تأمین اجتماعی است. مسائلی که طبق اصل 29 قانون اساسی از جمله موارد حاکمیتی است و طبق آن دولت موظف به ارائه خدمات درمانی رفاهی 
به تمامی ‌بازنشستگان کشوری و لشکری است. وی افزود: برهمین اساس در آبان‌ماه 1372 با برگزاری یک انتخابات، کانون شیراز تشکیل و رسماً در اداره کل کار به ثبت رسید. وی گفت: از ابتدای تأسیس این کانون با 70عضو در شیراز 
شروع به‌ انجام وظایف خطیر خود کرد و سپس در شهرهای مرودشت و فیروزآباد کانون‌های مشابه تأسیس شد. 
وی با بیان این مطلب که کارهای محوله با دقت خاصی پیگیری شد افزود: یکی از موارد مهم وتأثیرگذار در پیگیری‌ها حق مسکن بازنشستگان بود که در سطوح کشوری و استانی با جدیت پیگیری و به نتیجه رسید و در فیش‌های حقوقی بازنشستگان لحاظ شد.
 وی همچنین به موضوع بیمه تکمیلی بازنشستگان که به‌صورت جد دنبال شده است اشاره کرد و گفت: از سال 1387 موفق شدیم بیمه تکمیلی بازنشستگان را با عقد قرار داد با شرکت‌های بیمه‌گذار ممکن کنیم و هم‌اکنون این امکان برای تمام بازنشستگان تأمین اجتماعی فراهم است.  
به گفته وی اجرای بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی در استان فارس به عنوان یک الگوی ملی از سال 1390در کل کشور اجرایی شد و طی آن 2 میلیون نفر بازنشسته تحت پوشش این بیمه قرار گرفتند. 
به گفته باصری انجام سفرهای سیاحتی و زیارتی بازنشستگان در این مدت و با تلاش منتخبان بازنشستگان به‌صورت رایگان ممکن شده است و بازنشستگان می‌توانند با همسر اقدام به سفر رایگان درون و برون‌استانی کنند.
وی با بیان اینکه وام‌های ضروری برای بازنشستگان پیش‌بینی و تا سقف 2.5میلیون تومان قابل پرداخت است گفت: علاوه‌بر آن امکان سفر‌های درون‌استانی برای بازنشستگان فراهم شده و این سفر‌ها به شهر‌های میمند، سپیدان و... درحال انجام است.
 وی از بازنشستگان شهرستان شیراز خواست تا در انتخابات 29خردادماه جاری شرکت کنند و با حضور فعال خود به هیئت مدیره فعلی رأی بدهند. چراکه تمامی‌کارهای انجام‌شده طی این سال‌ها توسط این اعضای تلاشگر انجام و استمرار آن نیازمند تلاش مجدانه در سال‌های آتی است.
 وی تأکید کرد: 22نفر نامزد انتخابات پیش روی کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی شهرستان شیراز هستند که از این تعداد 9نفر به عضویت هیئت مدیره درمی‌آیند.
وی محل برگزاری انتخابات را ساعت 8صبح اعلام کرد که در محل حسینه ثامن‌الحجج خیابان احمدی نو جنب مجتمع انتظامی‌ فعال برگزار خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی