[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

آثار «پیکاسو» و «مونه» در حراج هنری لندن، روزنامه شیراز نوین

نقاشی پرتره اثر «پیکاسو» و یکی از شاهکارهای 
«کلود مونه» نقاش فرانسوی از مهم‌ترین آثاری هستند که این هفته در کریستیز لندن چوب حراج می‌خورند.
به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، در حراجی آثار هنری امپرسیونیست و مدرن کریستیز که این هفته در لندن برگزاری می‌شود، نقاشی «ایستگاه سنت لازار: نمای بیرونی» که یکی از ۱۲نقاشی از مجموعه سال ۱۸۷۷ اثر «کلود مونه» است، بین ۲۹تا ۳۷میلیون دلار برآورد قیمت شده است. «کیت گیل» مدیر حراجی آثار هنری امپرسیونیست و مدرن کریستیز که روز ۲۰ژوئن (۳۰خرداد) برگزار می‌شود، عنوان کرد: اثر 
«کلود مونه» یک نقاشی بسیار نادر و یکی از ۱۲ أثر از مجموعه وی است که می‌توان آن را مهم‌ترین اثر به حراج گذاشته «مونه» در لندن طی ۲۰ سال اخیر دانست. 
«کلود مونه» بنیان‌گذار سبک امپرسیونیسم در نقاشی فرانسوی بود و اصطلاح امپرسیونیسم از یکی از نقاشی‌های او با عنوان «امپرسیون» گرفته شده است. او از سال ۱۹۱۴ به بعد، در دوره‌ای طولانی به کشیدن چنین تابلوهایی پرداخت. «مونه» مهم‌ترین نماینده‌ امپرسیونیسم به‌شمار می‌رود.
دیگر آثار مهم در حراجی لندن نقاشی «زنی روی صندلی» اثر «پابلو پیکاسو» در سال ۱۹۴۲ است که تاکنون به ندرت در معرض دید عموم قرار گرفته است. تخمین زده شده این نقاشی رنگ روغن بین ۲۳.۸ تا ۳۳میلیون دلار به فروش برسد. 
«پابلو پیکاسو» نقاش نامدار اسپانیایی در کنار 
«هنری ماتیس» و «مارسل دوشامپ» سه هنرمند انقلابی بودند که در دهه‌های نخستین قرن بیستم، هنر پلاستیک را توسعه بخشیدند. «پیکاسو» در مجسمه‌سازی، قلم‌زنی، حکاکی روی چوب و معماری تبحر داشت. امروزه آثار به‌جامانده از «پیکاسو» هواخواهان بسیار زیادی در سراسر جهان دارد. 
نقاشی «اسب» از «فرانز مارک» هنرمند آلمانی با قیمت ‌میلیون دلار و مجسمه برنزی اثر «آگوست رودین» با قیمت تخمینی بین ۵تا ۷میلیون دلار از دیگر آثار شاخص حراجی آثار هنری امپرسیونیست و مدرن کریستیز لندن هستند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی