[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

سرقت و اخاذی در پوشش مأمور انتظامی، روزنامه شیراز نوین

مرد میانسالی که برادرش را به خاطر سوءظن به قتل رسانده بود، روز گذشته در جلسه محاکمه با رضایت اولیای‌دم از خودش دفاع کرد.
29‌اردیبهشت‌ماه امسال مردی سالخورده وارد کلانتری‌159 بی‌سیم شد و به مأموران پلیس خبر داد که راننده یک پراید مشکی با معرفی کردن خودش به عنوان مأمور پلیس کارت عابربانک او را سرقت و موجودی حسابش را برداشت کرده است. بعد از مطرح شدن شکایت، پرونده به دستور بازپرس دادسرای ناحیه‌34 برای تحقیق بیشتر به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران فرستاده شد و شاکی جزئیات بیشتری از ماجرا را برای کارآگاهان شرح داد. او گفت: روز حادثه در حال عبور از خیابان بودم که یک خودروی پراید مشکی توقف کرد و راننده‌اش که مردی جوان بود من را صدا زد. او خودش را مأمور پلیس معرفی کرد و از من خواست که مدارک شناسایی‌ام را در اختیار او بگذارم که اعتماد کردم و مدارکم را در اختیارش گذاشتم. او همچنین دو کارت عابربانکم را گرفت و با تهدید خواست رمز کارت را در اختیارش بگذارم که قبول کردم. آن مرد خواست که برای پس گرفتن مدارک به کلانتری بروم و بعد از محل دور شد. در راه کلانتری بودم که پیامکی برایم آمد که 22‌میلیون تومان از حسابم برداشت شده است.
با اطلاعاتی که شاکی در اختیار پلیس گذاشت کارآگاهان با بررسی بانک اطلاعات مجرمان سابقه‌دار، متهم را که از مجرمان سابقه‌دار اخاذی در پوشش پلیس بود شناسایی کردند. متهم 40‌ساله که نظام.‌س نام داشت بارها به اتهام سرقت در پوشش پلیس بازداشت شده و به زندان افتاده بود و آخرین بار 11سال قبل به همین اتهام بازداشت شده و به زندان افتاده بود و پس از آزادی دوباره جرائم خود را شروع کرده بود.
بعد از شناسایی تصویر متهم از سوی مرد سالخورده مخفیگاه او در منطقه ملارد شهریار شناسایی و متهم 13‌خردادماه بازداشت شد. او در اولین بازجویی‌ها به سرقت از مرد سالخورده و ده‌ها سرقت مشابه در تهران و مشهد اعتراف کرد.
سرهنگ کارآگاه داوود‌فرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس‌آگاهی تهران بزرگ گفت: دستور انتشار تصویر بدون پوشش متهم از سوی قاضی دادسرای ناحیه‌34 صادر شده است و کسانی که از متهم شکایت دارند به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی‌مراجعه کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی