[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

این افراد هرگز آلبالو نخورند!، روزنامه شیراز نوین

فصل آلبالو است، میوه‌ای که طرف‌داران بسیاری را دارد. در این میان، افرادی هستند که خوردن آلبالو برایشان مشکلاتی ایجاد می‌کند که در این مقاله به شما می‌گوییم. 
میوه آلبالو دارای خواص بی‌نظیری است که از میوه‌های تابستانی هم محسوب می‌شود. آلبالو در کنار خواصی که دارد، برای افرادی خاص می‌تواند مشکلات ناگواری به همراه داشته باشد. درواقع، این افراد هرگز آلبالو نخورند تا دچار مشکلات وخیم نشوند.
از آنجا که انواع میوه و سبزی‌های رنگی، به‌خصوص به رنگ‌های قرمز، بنفش یا حتی سبز تیره مانند آلبالو، انگور سیاه و قرمز، آلوسیاه، توت‌فرنگی، کلم‌قرمز، برگ تربچه و اسفناج آنتی‌‌اکسیدان‌های فراوانی دارند، مصرفشان به خصوص در فصل خود، در پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های مختلف از جمله بیماری‌های قلبی - عروقی و انواع سرطان‌ها مؤثر است. 
آلبالو ارزش غذایی فراوانی دارد و میزان قند آن پایین است و مصرفش به تمام گروه‌های سنی، به‌خصوص افراد مبتلا به چاقی، چربی و فشارخون بالا توصیه می‌شود، زیرا کاهش‌دهنده چربی و فشارخون است و اشتها را کم می‌کند. البته بهترین زمان مصرف آلبالو قبل از غذا یا همراه با غذاست. 
گرچه تأکید متخصصان بر مصرف انواع میوه و سبزی‌های تازه است، به افرادی که از بیماری کلیوی رنج می‌برند و باید از یک رژیم غذایی کم‌پتاسیم پیروی کنند، توصیه می‌شود در مصرف میوه‌هایی مانند آلبالو جانب احتیاط را رعایت کنند و از زیاده‌روی در خوردن این میوه بپرهیزند. 
البته نباید فراموش کرد که با توجه به آب‌دار بودن آلبالو، مصرف این میوه برای دفع سنگ کلیه و رفع مشکل سنگ کیسه صفرا سودمند است.
با آنکه تأکید همه متخصصان تغذیه بر این است که میوه‌ها به صورت تازه مصرف شوند و از آنها در تهیه مربا استفاده نشود، اگر به هر دلیلی قصد دارید از این میوه‌ در تهیه مربا استفاده کنید، بهتر است مقدار کمی شکر به آن بیفزایید تا هم از ارزش غذایی آن کاسته نشود و هم بیش از اندازه انرژی به بدن نرساند. 
با اینکه هنگام پختن میوه‌ها مقداری از ویتامین C موجود در آنها کاهش می‌یابد، استفاده از این میوه در آلبالوپلو باعث افزایش ارزش غذایی برنج می‌شود و کاهش اشتها را نیز برای مصرف‌کننده به دنبال دارد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی