[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

الناز کمپانی در بازهای آسیایی جاکارتا حضور دارد، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت دوومیدانی استان فارس گفت: الناز کمپانی بانوی دونده فارسی در رقابت‌های آسیایی جاکارتای اندونزی حضور دارد. به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، سیروس زارع در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی، الناز کمپانی را یکی از امیدهای حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا دانست و گفت: رقابت‌های انتخابی به میزبانی مشهد در حال برگزاری است و الناز کمپانی که روز سه‌شنبه بیست و نهم خردادماه در مصاف با رقبای خود مسابقه می‌دهد، امیدواریم به یاری خدا تنها سهمیه دوومیدانی استان فارس در تورنمنت اندوزی باشد. وی افزود: متأسفانه در این بخش هیچ‌کدام از ورزشکاران نتوانستند مجوز حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا را دریافت کنند، ولی با تلاش و پشتکار بهتر در آینده حضور بیشتری در مسابقات جهانی و آسیایی خواهند داشت.
رئیس هیئت دوومیدانی استان فارس با بیان اینکه دوومیدانی یکی از سخت‌ترین رشته‌های ورزشی در جهان است گفت: به دلیل اینکه ورزشکاران در این رشته نیاز به تمرینات فشرده‌ای دارند و از لحاظ فیزیکی هم باید در شرایط بسیار خوبی باشند، پیشرفت این رشته در کشور و استان فارس تاکنون به طور دلخواه میسر نبوده است و اگر تاکنون در جایگاه خوبی قرار نداریم، دال بر کم‌کاری یا نبود مدیریت نیست، بلکه ورزشکاران باید مراحل آمادگی خود را با استانداردهای دنیا وفق دهند. زارع، استعدادیابی در این رشته ورزشی را از اولویت‌های این هیئت دانست و اظهار داشت: برنامه‌های منظم و خوبی برای کشف بازیکنان در آموزش و پرورش انجام داده‌ایم و با حضور مربیان با دانش بومی در مدارس استان، به دنبال آشنایی با بهترین ورزشکاران رشته‌های مختلف دوومیدانی هستیم؛ زیرا قهرمانان ما ورزش را از مدارس آغاز می‌کنند و با توجه به حضور فعال مدرسان بومی، آینده خوبی برای دوومیدانی استان متصور هستیم. سیروس زارع در ادامه گفت: در رده سنی نوجوانان، علی رحمانی‌فر در پرتاب دیسک رکورد مثال‌زدنی دارد و در اردوی بلاروس نفر اول رقابت‌های داخلی این کشور شده است و این ورزشکار یکی از امیدهای استان برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ است. یا در رشته ده‌گانه محبی توانست با شایستگی در مشهد اول شود و ۳۰۰امتیاز هم با نفر دوم فاصله داشت، اما جواز حضور در جاکارتا را نگرفت. این پیشکسوت ورزش که با جدیت برای دوومیدانی استان تلاش می‌کند و چندین سال متوالی هیئت برتر معرفی شده است، از برنامه‌های خود سخن به میان آورد و گفت: کلاس‌های آموزشی امسال هم در چند جلسه برای مربیان و داوران برگزار می‌گردد؛ زیرا یکی از اهداف ما افزایش و ارتقای سطح دانش داوران برای حضور در رویدادهای داخلی است که خوشبختانه، قضاوت‌های خوبی از آنان تاکنون شاهد بوده‌ایم. رئیس هیئت دوومیدانی استان از زحمات مدیر و معاونان اداره کل هم به نیکی یاد کرد و گفت: همکاری این اداره در زمان حضور کامیاب با مدیران ورزش فارس بی‌نظیر بوده، تا جایی که بهترین امکانات ورزشی را به دوومیدانی اختصاص داده است، حتی بانوان ما هم در مجموعه حجاب بهترین پیست تمرینی را در اختیار دارند.
زارع دغدغه ورزشکاران در بخش اشتغال را هم بیان کرد و گفت: اگر قهرمانان ما از لحاظ مالی در مضیقه نباشند، به طور حتم موفقیت‌های چشمگیری خواهند داشت و فوتبال نمونه بارز صدق این موضوع است. امیدوارم مسئولان در این زمینه تصمیمات خوبی اتخاذ کنند.
سیروس زارع همچنین از همکاری خود با ورزشکاران جانباز، معلول، نابینایان و کم‌بینایان سخن گفت و با بیان اینکه خدمات ما فقط مربوط به زیرمجموعه هیئت نیست خاطرنشان کرد: خوشبختانه ارتباط نزدیکی با دونده‌های مدال‌آور و قهرمانان معلول و نابینا داریم و این عزیزان نه تنها از امکانات ما به خوبی استفاده می‌کنند، بلکه مربیان هم با انگیزه خوبی با آنان همراه هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی