[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

نیاز به وجود بازارچه‌های صنایع دستی، روزنامه شیراز نوین


 رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز گفت: وجود بازارچه‌های ارائه صنایع دستی و هنرهای سنتی در فضای شهری نیازی اساسی است.
محمدرضا بذرگر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در پاسخ به اینکه چرا بازارچه‌هایی مانند آنچه سال‌ها در بوستان آزادی محلی برای عرضه محصولات صنایع دستی از رونق افتاده است، گفت: این پرسش را مسئولان کنونی میراث فرهنگی باید پاسخگو باشند، اما اینکه چنین بازارچه‌هایی در رونق تولید صنایع دستی مؤثر است شکی نیست که حرکتی خوب است.
وی در عین حال وجود فضایی برای ارائه صنایع دستی را در اماکن تاریخی ضروری دانست و افزود: فعالیت‌های مرتبط با صنایع دستی و هنرهای سنتی بخش بسیاری از هنر کشور ما را فرا می‌گیرد که می‌تواند در فضای شهری در نظر گرفته شود.
بذرگر حمایت از تولید، عرضه و ایجاد کارگاه‌های صنایع دستی در مقیاس انبوه را در توسعه چنین مشاغلی مؤثر دانست و گفت: از جمله، این کارگاه‌ها در دانشگاه‌ها و محیط‌های تاریخی قطعاً می‌تواند تأثیر داشته باشد و مشتری جذب کند. رئیس دانشکده هنر و معماری درعین حال تصریح کرد: مکلفیم در رونق بخشی کسب و کار و جلوگیری از توقف تولیدات صنایع دستی همراه با نوآوری در جهت توسعه این صنعت حرکت کنیم، بنابراین در ایجاد نوآوری و ابداع و استفاده از جوانان و دانش‌آموختگان این رشته‌ها می‌توانیم در جهت توسعه صنایع دستی کشورمان حرکت کنیم.
وی با بیان اینکه نقش رسانه‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند بسیار مهم است، عنوان کرد: کشور ما امروز در شرایطی است که نیاز به اشتغال جوانان دارد و جوانان با رویکرد نوآوری، خردگرایی و با نگاه خاص به آینده می‌توانند توسعه صنایع دستی در کشور را دنبال کنند.
رئیس دانشکده هنر و معماری یادآور شد: کارآفرینی در کشور امروزه نیاز به تحول اساسی دارد و صنایع دستی می‌تواند در این زمینه کمک شایانی کند؛ صنایع دستی توانایی ایجاد فعالیت و کار در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی را دارد. وی در ادامه گفت: این حوزه از هنر می‌تواند به‌عنوان یک رویکرد در جامعه مطرح شود و امروز دانشکده هنر و معماری در جهت توسعه بیشتر صنایع دستی گام برمی‌دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی