[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

تقدیر استاندار از آموزش‌وپرورش فارس، روزنامه شیراز نوین

 استاندار فارس در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، از آموزش و پرورش استان به عنوان دستگاه برتر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تقدیر کرد. به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، اسماعیل تبادار در نخستین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و استان فارس با بیان اینکه در شرایط امروز جامعه به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیاز داریم گفت: همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با امور فرهنگی باید در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با هم‌افزایی و همراهی تلاش کنند. تبادار افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فقط با برگزاری جلسات محقق نخواهد شد، بلکه باید این فرهنگ را به جامعه و خانه‌های مردم ببریم. وی با بیان اینکه مسائل فرهنگی بر اساس اهمیت و منزلت آنها رتبه‌بندی می‌شوند تأکید کرد: ایثار و در اوج آن شهادت، مهم‌ترین و ارزشمندترین زمینه فرهنگی در هر جامعه محسوب می‌شود. تبادار با بیان اینکه میزان سنجش هر جامعه، قوم و منطقه­­­‌ای، فرهنگ رایج در آن جامعه در ابعاد مختلف است افزود: هرگاه با آداب، رسوم، رفتار و کنش مناسب با زیست انسانی و نوع اجتماعی در جامعه یا منطقه‌ای روبه‌رو می‌شویم، درمی‌یابیم فرهنگ در میان اهالی آن جامعه جایگاه ویژه‌ای دارد. 
وی در ادامه ترویج اموری همچون تکریم و احترام، نظم و انضباط، راستگویی، سخاوت، کرامت، ایثار و ازخودگذشتگی در جامعه را از مصادیق فرهنگ در آن جامعه دانست. نماینده عالی دولت در استان فارس، ترویج و گسترش بنیان‌های فرهنگی را از ضرورت‌های تاریخی برشمرد و گفت: بنیان‌های فرهنگی همچون واقعه عاشورا همواره در جامعه جریان داشته و افراد مختلف اعم از مذهبی و غیرمذهبی از این واقعه عظیم درس می‌گیرند و درباره آن کلام فصیح روامی‌دارند و بر مصائب آن عزاداری می‌کنند. 
تبادار دوران هشت سال دفاع مقدس را یکی از این بنیان‌های ارزشمند فرهنگی دانست و با تأکید بر لزوم ترویج آن، خاطرنشان کرد: دوران هشت ساله جنگ ایران و عراق همواره در تاریخ 40ساله نظام جمهوری اسلامی به عنوان سندی برجسته مطرح می‌شود، چراکه در این جنگ مردم ایران با وجود کمبود امکانات، با فرهنگ ایثار و شهادت در مقابل همه دنیا ایستادند و پیروز شدند. وی گفت: در زمان جنگ مردم ایران از همه امور زندگی خود گذشته بودند و با محوریت ایثار و شهادت، اهداف بزرگی را دنبال می‌کردند. استاندار فارس همچنین با بیان اینکه باید صاحبان ایثار و گذشت به عنوان نماد این فرهنگ در جامعه تکریم شوند، خاطرنشان کرد: این تکریم و احترام به معنای نیاز این عزیزان نیست، بلکه یکی از گام‌های مهم در ترویج فرهنگ ایثار به حساب می‌آید.
خاطرنشان می‌گردد در پایان این مراسم، استاندار با اهدای لوح سپاس و تقدیر به سرپرست آموزش و پرورش استان، این دستگاه را به عنوان دستگاه برتر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت معرفی کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی