[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

رئیس کل گمرک؛ صادرات غیرنفتی با ۲۱درصد رشد به ۲/۱۱میلیارد دلار رسید، روزنامه شیراز نوین

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گمرک ایران، فرود عسگری تازه‌ترین آمار تجارت خارجی کشور را تشریح کرد و گفت: تا ۲۷خرداد ماه سال جاری صادرات غیر‌نفتی کشور با افزایش قابل توجهی به ۱۱‌میلیارد و ۲۴۲‌میلیون دلار رسید.
رئیس کل گمرک با بیان این مطلب افزود: ارزش صادرات غیر نفتی کشورمان تا مدت یاد شده نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱‌درصد افزایش داشته است. عسگری در ادامه آخرین وضعیت واردات انواع کالا به کشور را تشریح کرد و بیان داشت: در همین مدت واردات تقریباً با رشد منفی‌۵‌درصد همراه شده و آمارهای گمرک نشان می‌دهد که در مجموع ارزش واردات کشورمان به ۹‌میلیارد و ۹۸۴‌میلیون دلار رسیده است.
رئیس کل گمرک ایران با اشاره به اینکه تراز تجاری کشورمان همچنان مثبت است گفت: مازاد تراز تجاری کشور تا ۲۷‌خردادماه سال جاری از مرز یک میلیارد و ۲۵۸‌میلیون دلار فراتر رفت.
عسگری در رابطه با اینکه با وجود نوسانات قیمت ارز، وضعیت صادرات و واردات چطور است تأکید کرد: روند کار ترخیص و انجام تشریفات گمرکی در گمرکات حالت عادی دارد. همچنین تخصیص ارزی که توسط بانک مرکزی برای کالاهای اساسی انجام شده، تقریباً روند عادی خود را طی می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی