[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۱
  • دوره جدید

رویداد، روزنامه شیراز نوین

تبدیل تلفن همراه به کلید خودرو
 

سه شرکت اپل، آئودی و بی‌ام‌و در زمینه ابداع استاندارد تازه‌ای به توافق رسیده‌اند که برمبنای آن استفاده از تلفن‌های همراه به‌عنوان کلید باز و بسته کردن درب خودرو ممکن می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی‌نت، با اختراع یادشده بسیاری از مشکلات فعلی در زمینه حفظ امنیت خودروهای مختلف از بین می‌رود و رانندگان دیگر نیازی به حمل کلید برای باز و بسته کردن درب اتومبیل‌های خود ندارند. این استاندارد جدید توسط کنسرسیومی ‌موسوم به کار کانکتیویتی ابداع شده که قصد دارد قواعد و مبانی جدیدی را به منظور استفاده از تلفن‌های همراه به عنوان کلید خودروها تنظیم کند.
استاندارد یادشده Digital Key ۱.۰ نام دارد و کاربر از این طریق یک کلید دیجیتال را برای هر بار باز و بسته کردن درب خودرو بر روی تلفن همراه خود بارگذاری می‌کند.
 پس از آن کاربر از فناوری ارتباطی بی‌سیم ان‌اف‌سی خودرو را باز و بسته کرده یا حتی خودروی خود را روشن می‌کند.
قرار است یک سیستم مدیریت ایمنی قابل اعتماد نیز برای تضمین امنیت سیستم یادشده و کلیدهای دیجیتال بر روی هر خودرو نصب شود. تا به‌حال شرکت‌های خودروسازی مانند آئودی، بی‌ام‌و، جنرال موتورز، هیوندایی، فولکس واگن و شرکت‌های فناوری مانند اپل، سامسونگ، ال‌جی و پاناسونیک به این کنسرسیوم پیوسته‌اند. قرار است شرکت‌های دیگری مانند مرسدس بنز، تسلا و ولوو نیز به کنسرسیوم یادشده بپیوندند.
کلیدهای یادشده به اشتراک‌گذاری خودروها در مسیرهای یکسان میان مالکان آنها و همین طور کرایه خودرو را نیز آسان می‌سازد.
انتظار می‌رود استفاده از این خدمات از اوایل سال ۲۰۱۹ ممکن شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی