[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

اشتغال ۴۱هزار ایثارگر در وزارت بهداشت، روزنامه شیراز نوین

در دومین نشست شورای هماهنگی امور ایثارگران استان فارس که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد، توسعه، ترویج و نهادینه شدن فرهنگ ایثار و نقش دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و اجرایی در این زمینه، مورد تأکید قرار گرفت.
به گزارش «وب دا» در شیراز، در این نشست که با حضور غلامرضا یاوند عباسی، مشاور و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور، دکتر سیدمحمد‌‌هادی موسوی، مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور شاهد و ایثارگران، مهندس هادی پژوهش، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، دکتر علی بهادر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رجبعلی راهی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس و اسفندیار نیکومنش، مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری فارس، برگزار شد، مصوبه‌ها و قوانین مربوط به امور ایثارگران در برنامه ششم توسعه مورد بررسی قرار گرفت.
دکتر سیدمحمد‌‌هادی موسوی، مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور شاهد و ایثارگران، با تأکید بر اهمیت موضوع خدمت به ایثارگران و خانواده‌های شهدا در مجموعه وزارت بهداشت، گفت: امید است با الگو گرفتن از رفتارهای ایثارگران، برای توسعه، ترویج و نهادینه شدن فرهنگ ایثار در جامعه، تلاش کنیم.
دکتر موسوی اعلام کرد: حدود ۴۱هزار ایثارگر در مجموعه وزارت بهداشت کشور مشغول به کار و دوازده هزار دانشجوی ستاد شاهد و ایثارگر نیز مشغول به تحصیل هستند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس نیز دیگر سخنران این نشست بود که با تأکید بر حفظ، ارتقا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: شاید فراموشی در گذر زمان، سبب کمرنگ شدن برخی مسائل شود، اما موضوع مهم و ارزشمند ایثار و شهادت باید همیشه زنده بماند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز میزبانی این نشست را افتخاری برای دانشگاه برشمرد و گفت: ارائه خدمات سلامت به رزمندگان، جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های شهدا، از وظایف مهم ماست.
 دکتر علی بهادر افزود: ایثارگران با ترویج فرهنگ ایثار و عمل به اخلاص، ازخودگذشتگی، دلسوزی و تلاش، الگویی برای دیگران هستند.
او از محمدحسین سرایداران، مشاور رئیس و مسئول هماهنگی امور ایثارگران در دانشگاه علوم پزشکی تقدیر و او را به عنوان الگوی ایثارگری معرفی کرد.  
 در این نشست که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی‌ استان فارس از جمله بخشداران، معاونان فرمانداری شهرستان‌ها رؤسای مؤسسه‌ها، سازمان‌ها، بانک‌ها و نهادهای دولتی استان، در مجتمع ولایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد، مشاوران هماهنگی امور ایثارگران استان فارس در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سازمان‌های آبفا، اداره ورزش و جوانان، اداره کل امور مالیاتی و شرکت نفت و گاز استان فارس، مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی