[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

غفلت از قلعه ایزدخواست ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان اینکه در قلعه ایزدخواست باید به موضوع‌های متعددی همچون استحکام‌بخشی بنا و بهسازی مسیرهای دسترسی به آن، توجه کرد گفت: باید طرح جامعی که بتواند برنامه امروز و آینده این مجموعه را براساس گذشته تاریخی آن تعریف کند، تدوین و 
در دستور کار قرار گیرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی ‌و امور بین‌الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار روز شنبه در بازدید از قلعه تاریخی ایزد خواست، با اشاره به عظمت این قلعه تاریخی افزود: در این مجموعه آثار بزرگ تاریخی، میراثی و فرهنگی نهفته است که باید از آن در جهت رونق گردشگری در شهرستان آباده و شهر ایزدخواست بهره برد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر ضرورت اهمیت توجه به قلعه تاریخی گفت: معاونت عمرانی استانداری فارس و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در کنار اعضای شورای اسلامی ‌شهر و شهرداری ایزدخواست تمام تلاش خود را برای بهبود شرایط بنای تاریخی قلعه ایزدخواست به کار می‌گیرند. مهندس تبادار افزود: مسئولان امر در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، طرح‌های اولیه قلعه ایزدخواست را فراهم کرده است اما هنوز کارهای زیادی باید انجام شود.
وی ادامه داد: باید در فازهای اول مسیرهای دسترسی به مجموعه تاریخی قلعه ایزدخواست بهسازی و مناسب‌سازی و شرایط برای بازدید گردشگران خارجی و داخلی فراهم شود. استاندار فارس تأکید کرد: قلعه تاریخی ایزدخواست باید به عنوان دروازه اصلی استان فارس با همت جمعی حفظ و احیا شود.
مهندس تبادار با بیان اینکه در مجموعه تاریخی قلعه ایزدخواست، معناهای فراوان فرهنگی، زندگی، رسم و رسوم و آداب این دیار نهفته است، از مردم ایزدخواست، اعضای شورای اسلامی‌ شهر و  شهرداری این شهر خواست روند احیای این قلعه تاریخی را پیگیری کنند.
مهندس تبادار با بیان اینکه در مجموعه تاریخی قلعه ایزدخواست، معانی فراوان فرهنگی، زندگی، رسم و رسوم و آداب این دیار نهفته است از مردم ایزدخواست، اعضای شورای اسلامی ‌شهر و  شهرداری این شهر خواست روند احیای این قلعه تاریخی را پیگیری کنند.
استاندار فارس همچنین از بازارچه و نمایشگاه صنایع دستی ایزخواست بازدید و بر ضرورت حمایت و تقویت صنایع دستی این شهر تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی