[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

بیان وضع موجود به تنهایی تغییری ایجاد نمی‌کند، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز تأکید دارد که توصیف و بیان وضع موجود جامعه به تنهایی تغییری ایجاد نمی‌کند بلکه باید مقدمه‌ی تصمیم‌گیری برای آینده باشد.
به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام یکشنبه 3تیرماه در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، با اشاره به مطالب طرح شده در خصوص وضع موجود کشور، گفت: در این مسئله احساس مشترکی داریم و در توصیف وضعیت سیاسی، اجتماعی و حتی اقتصادی جامعه، همه مشترک بوده و دردها و آسیب‌ها را شناسایی کرده‌ایم. امام‌جمعه شیراز در عین‌حال تأکید کرد که توصیف وضعیت موجود جامعه، مقدمه‌ی تصمیم‌گیری است و نباید تنها به بیان آن بسنده کرد؛ اگرچه برخی از ما مسئولان و مدیران و نمایندگان در توصیف وضع موجود متوقف شده‌ایم و صرفاً به صورت مداوم آن را تکرار می‌کنیم؛ این باعث شده در جامعه احساس تغییر و حرکت چندانی دیده نشود. او ادامه داد: باید به این مسئله توجه کرد که امروز ما با افرادی مواجه هستیم که ارزش‌های انقلاب اسلامی را برای خودشان مهم نمی‌دانند. خداوند متعال در قرآن کریم وعده امتحان الهی را به بندگانش داده و گفته هر نسل از فرزندان آدم را امتحان می‌کند. آیت‌الله دژکام بر ضرورت حفظ و تقویت امیدواری در میان افراد جامعه، تصریح کرد: همه باید به این حس امید در مردم میدان دهیم و البته کار کرده و معضلات را برطرف کنیم تا امیدواری ایجاد و تقویت شود.
وی خاطرنشان کرد: به نظر من، امروز در جامعه ما امیدوارتر از رهبر معظم انقلاب نسبت به آینده کشور، هیچ‌کس نیست، درحالی که ایشان خیلی بهتر از من و شما و بقیه مسئولان، به مشکلات جامعه آگاه هستند؛ این پرسش ممکن است به‌وجودآید که این امید را رهبر معظم انقلاب از کجا کسب کرده است؟ این غرور نیست. این امید داشتن و تکیه به عنایت و کمک‌های خداوند متعال است؛ ما هم باید به خدا اطمینان داشته باشیم و امید داشته باشیم تا با اخلاص در نیت‌ها و تلاش و برنامه‌ریزی، جواب می‌گیریم.
نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه امروز در کشور، نیازمند نشاط اجتماعی هستیم و در فرهنگ دینی نیز برای ایجاد سرور و نشاط بین مردم توصیه‌های فراوانی شده است، گفت: اما در راستای تحقق این هدف، ما یکسری مبانی داریم که بین ما و سایر جریان‌هایی که به فکر ایجاد نشاط در جامعه هستند متفاوت است. او گفت: ما در شیراز، شهری که شهر هنر و ادبیات و در جهان مطرح است زندگی می‌کنیم اما در مورد فلسفه‌ی هنر و ادبیات چقدر کار کرده و به تولید پرداخته‌ایم، ما در مورد فقه هنر چه چیزی برای عرضه داریم؟ نماینده ولی فقیه در فارس گفت: متأسفانه در بسیاری از حوزه‌ها، با عقب‌ماندگی‌هایی مواجه هستیم و همین عقب‌ماندگی بعضاً موجب اختلاف نظر و باعث به نتیجه مطلوب نرسیدن می‌شود؛ بنابراین در باب ایجاد شادی و نشاط در سطح جامعه، باید از تبیین صحیح مبانی شروع کنیم. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی