[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز: ۴۶ خانه بهداشتی عشایری در فارس فعال شد، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- محمد شبیری  

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام اینکه از ابتدای امسال تا کنون بیش از 36میلیون نوع خدمت سلامت به مردم استان فارس ارائه شده است گفت: در همین راستا 46 خانه بهداشتی عشایری در استان فعال شده تا سلامت جامعه عشایری ارتقا یابد. 
به گزارش خبرنگار شیراز نوین، روز گذشته دکتر محمد هادی ایمانیه در آیین افتتاح این پروژه‌ها که از طریق ویدئو کنفرانس انجام شد اظهارداشت: بر اساس توافق‌نامه‌ای که بین وزارت بهداشت و استانداری فارس در این راستا منعقد شده است هم اینک 302 پروژه بهداشتی درمانی استان فارس در حال ساخت است که امروز موفق شدیم تعداد 54 پروژه را از این تعداد به بهره برداری برسانیم. 
وی با یاد آوری اینکه با تلاش مسئولان و پزشکان استان موفق شدیم بیش از 36 میلیون نوع خدمت سلامت به مردم فارس ارائه دهیم گفت: این موضوع موجب شده در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به لحاظ نوع تعداد خدمت درمانی، جایگاه نخست کشوری را به دست آوریم. 
ایمانیه افزود: براساس قراردادهای منعقد شده مقررشده تمامی 302 پروژه درمانی در حال ساخت استان را تا پایان شهریور ماه 96 با اعتباری بالغ بر250میلیارد تومان به بهره‌برداری برسانیم. 
در ادامه این افتتاحیه که به صورت ویدئوکنفرانسی با حضور وزیر بهداشت صورت گرفت، دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت نیز گفت: با کمک استانداران و خیرین و 50 درصد اعتبار 7 هزار واحد بهداشتی را به نتیجه خواهیم رساند ضمن این‌که امروز 660 پروژه به بهره‌برداری می‌رسد که وسعت آن 200 هزار مترمربع و در 28 استان برای 47 دانشگاه علوم پزشکی است. وی بیان داشت: یک‌هزار و 290 مرکز خدمات جامع سلامت، 3 هزار و 841 پایگاه شهری خدمات نوین را ارائه می‌دهند. به ازای هر 50 هزار نفر یک مرکز جامع سلامت خواهیم داشت و این امر در شرایطی اتفاق می‌افتد که مجوز استخدام کافی به ما نداده‌اند. وزیر بهداشت یادآور شد: با زیرساخت‌هایی که ایجاد می‌شود نظام ارجاع را به‌گونه‌ای فعال خواهیم کرد که هیچ ایرانی در هیچ شهری خارج از نظام سلامت نماند چنانکه برای 64 میلیون نفر پرونده الکترونیک سلامت ایجاد شد و در این زمینه بیش از چهار میلیون پرونده تشکیل‌شده و در استان‌های مختلف سامانه آن فعال‌شده، جز در مناطقی که روستاها مشکل اینترنت دارند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی