[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۵
  • دوره جدید

نمایش خلاقیت صنعتگران در نمایشگاه سراسری صنایع دستی فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس از برگزاری نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی، با حضور هنرمندان و صنعتگران از سراسر کشور در شیراز خبر داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، مصیب امیری اظهار کرد: نمایشگاه سراسری صنایع دستی در تاریخ ۱۷ لغایت ۲۰ اسفند، با همکاری اتحادیه صنایع دستی در ارگ کریم خان شیراز برگزار می‌شود.
وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را شناخت، عرضه و فروش صنایع دستی دانست و گفت: با تأکید بر ارتقای سطح کیفی این نمایشگاه تلاش شده است این نمایشگاه به لحاظ محتوایی در مقایسه با نمایشگاه‌های سال گذشته مطلوب‌تر باشد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس با اشاره به حضور ۳۱ استان کشور و ۲۹شهرستان از فارس، در قالب ۱۵۰غرفه گفت: در این نمایشگاه ۶۰هنرمند صنعتگر از سراسر کشور و ۳۰هنرمند صنعتگر از شهرستان‌های استان فارس، آثار و محصولات تولید شده خود را عرضه می‌کنند.
امیری با پیش‌بینی برپایی غرفه‌های تولید زنده توسط هنرمندان در نمایشگاه افزود: با توجه به پیشنهاد ثبت جهانی شیراز به عنوان شهر جهانی خاتم، همچنین ثبت شهرستان آباده به عنوان شهر جهانی منبت و با توجه به کیفیت بالای دست بافت‌های داری و تشکیل کارگروه گوهر سنگ‌های فارس، در این نمایشگاه رشته‌های مذکور به صورت برجسته‌تر در غرفه ها به نمایش گذاشته می‌شوند.
وی در ادامه بر لزوم بازاریابی، شناسایی صنایع دستی ارزان قیمت در کنار آثار گرانقیمت و عرضه صحیح تولیدات در قالب بسته بندی‌های مناسب تأکید کرد.
در پایان مدیر کل میراث فرهنگی فارس خاطرنشان کرد: بازدید از مجموعه ارگ کریم خان در مدت زمان برگزاری نمایشگاه سراسری صنایع دستی، رایگان می‌باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی