[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

سه ایستگاه آتش‌نشانی در حریق زمین و ضایعات ، روزنامه شیراز نوین

به دنبال آتش زدن ضایعات در زمین‌های محصور و غیرمحصور، سه ایستگاه آتش‌نشانی‌، 150‌دقیقه به اطفای حریق پرداختند.
به گزارش روابط عمومی‌ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شیراز در روز گذشته 8 مورد آتش‌سوزی مربوط به منازل مسکونی‌‌، باغات‌‌، فضای سبز‌‌، خودرو و‌... به سامانه 125 اعلام شد که از این تعداد پنج مورد مربوط به حریق باغات و فضای سبز بوده است.
از مهم‌ترین عملیات‌های اطفا حریق در روز گذشته ساعت 20:53‌دقیقه از طریق سامانه 125 به ایستگاه هشت اعلام شد که با‌توجه به گستردگی آتش‌سوزی، آتش‌نشانان بلافاصله به محل حادثه شتافتند. در این حادثه زمینی در مجاورت یک باغ طعمه حریقی گسترده شده بود که شعله‌های آتش به باغ نیز سرایت کرده بود. آتش‌نشانان بوسیله آتش کوب و چندین رشته آبدهی‌‌، حریق را در 50‌دقیقه عملیات نفس‌گیر مهار کردند. 
در این آتش‌سوزی حدود 2000‌متر خارو‌خاشاک و 30‌اصله درخت آتش گرفت‌.
همچنین در حادثه آتش‌سوزی ضایعات در خیابان فرزدقی نیز آتش‌نشانان از ایستگاه 5 در ساعت 5:59 دقیقه‌‌، روانه محل حادثه شده و با 20‌دقیقه تلاش، آتش‌سوزی 50‌کیلو ضایعات را مهار کردند.
در روز گذشته زنگ 125 باردیگر به صدا درآمد و این بار آتش‌نشانان از ایستگاه 20 را روانه محل آتش‌سوزی فضای سبز در بلوار نیایش کرد. تیم اطفایی پس از حضور در محل حادثه در ساعت 16:02 دقیقه‌‌، پس از 40‌دقیقه تلاش، حریق را مهار کردند.
در دیگر موارد آتش‌سوزی مربوط به فضای سبز و باغات، آتش‌سوزی خارو‌خاشاک در زمینی محصور واقع در قصردشت بود که از طریق مرکز فرماندهی 125 به ایستگاه 20 اعلام شد و در کمترین زمان اطفا و لکه گیری آن انجام شد.
آخرین مورد آتش‌سوزی مربوط به آتش‌سوزی 100‌متر خاروخاشاک در خیابان غدیر جنوبی بود که باعث سرایت آتش به درختان اطراف شده بود و توسط آتش‌نشانان ایستگاه 8 مهار شد‌. 
اکثر آتش‌سوزی باغات و فضای سبز در این فصل به علت عوامل انسانی و بی‌احتیاطی در آتش زدن خارو‌خاشاک درون و یا محوطه خارجی باغ‌ها و غیر قابل کنترل شدن شعله‌های آتش می‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی