[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

آیا خاموشی‌های شیراز فراگیر می‌شود، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- فرزاد وثوقی

farzad_vossoghi@yahoo.com

 پس از اعلام‌های مکرر مسئولان امر در شرکت توزیع نیروی برق  شیراز مبنی بر دستیابی به توان بالا در تولید نیرو و خاتمه برنامه خاموشی‌های  ساعتی در فصل گرما اما متأسفانه در سال 97 و با آغاز فصل گرما دوباره شاهد همان خاموشی‌های تاریخ گذشته، مرسوم و گسترده هستیم.
خاموشی‌های امروز و پیش رو این حکایت تلخ را دارد که شرکت توانیر، توانی برای تولید و تأمین برق مردم شیراز نداشته است. شعار‌های ارائه‌شده و برنامه‌های نمایشی در هفته دولت و یا دهه فجر مبنی بر توسعه نیروگاهی و افزایش توان تولید دراین روزها نماد عینی برای مردم دارد. نمادی بر این واقعیت که اتفاق مهمی ‌در حوزه توسعه و پیشبرد اهداف عالی تولید و توزیع نیرو نیفتاده است. بطور قطع نیروگاه‌های تاریخ مصرف گذشته همچنان باید با توان یکصد سال پیش خود، برق شهرهای به کلانشهر تبدیل شده را تأمین کنند که عملاً غیر ممکن است.
قطعی برق در شیراز (دیروز 5تیرماه ) در حالی هر دوساعت مناطق مختلف شهر را درگیر بی‌برنامگی مدیران شرکت توزیع برق شیراز کرد که این خاموشی‌ها از قبل اعلام نشده بود. انجام مانورهای پدافند غیر عامل در مراکز توانیر در سنوات گذشته مؤید این رویداد مهم بود که در صورت بروز اشکال در خطوط تولید و توزیع اما کارکنان این شرکت به سرعت قادر به رفع خرابی‌ها هستند. 
اما دیروز و در جریان خاموشی‌های پی در پی ثابت شد، نه تنها آمادگی برای رفع خرابی‌ها وجود ندارد که مراکز مخابراتی این شرکت (121) پاسخ قانع‌کننده‌ای برای  شهروندان نداشت و این مردم هستند که باید در آتش بی‌تدبیری مسئولان توزیع برق شیراز بسوزند و متحمل خسارت‌های شدیدی شوند. باید دید شرکت توزیع برق شیراز در رابطه با تأمین برق بالاسری متروی شیراز چه تمهیداتی اندیشیده است؛ چراکه ادامه روند خاموشی‌ها و گسترش آن به حوزه حمل و نقل ریلی شیراز می‌تواند مخاطرات بسیاری را برای شهروندان در عمق 15 تا 30متری زمین و تونل‌های تاریک داشته باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی