[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

پرداخت تسهیلات به ۷۶۷‌طرح اشتغال‌زا، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس، با اشاره به معرفی سه هزار و 376 طرح مصوب اشتغال روستایی و عشایری و اشتغال فراگیر به سیستم بانکی گفت: از این تعداد 767 طرح جهت دریافت تسهیلات به تصویب بانک‌های استان رسیده است.
یدالله رحمانی، دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: از مجموع 767 طرح مذکور، 718 طرح با بیش از یک هزار و 100میلیارد ریال اعتبار و اشتغال‌زایی یک هزار و 950 نفر مربوط به اشتغال روستایی و عشایری است که قرارداد پرداخت تسهیلات به 372 مورد آن با بیش از 470 میلیارد ریال منعقد شده است.
وی ادامه داد: همچنین 49 طرح نیز با بیش از 550 میلیارد ریال اعتبار و 544 نفر اشتغال‌زایی مربوط به اشتغال فراگیر است که از این تعداد نیز قرارداد 34طرح با حدود 410 میلیارد ریال با بانک‌ها منعقد شده است.
رحمانی اظهار کرد: به منظور اجرای سیاست‌های دولت تدبیر و امید، سال گذشته 2بسته تسهیلاتی ایجاد اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری و شهرستان‌های با کمتر از 10هزار نفر جمعیت ابلاغ شد که در این زمینه اقدامات خوبی نیز در استان صورت پذیرفت.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس افزود: در این زمینه اعتباری بالغ بر 10 هزار و 320 میلیارد ریال در حوزه اشتغال فراگیر و حدود سه هزار و 600میلیار ریال در حوزه اشتغال روستایی و عشایری برای استان فارس در نظر گرفته و ابلاغ شد.
وی ادامه داد: فرایند ابلاغ و بررسی طرح‌های پیشنهادی متقاضیان از ماه‌های پایانی سال 96 آغاز شد و تا پایان خردادماه امسال، بیش از 15 هزار متقاضی دریافت تسهیلات در سامانه کارا ثبت نام کردند. 
او اظهار کرد: در این زمینه سه هزار و 392 طرح ثبت نامی ‌با 20 هزار و 180 میلیارد ریال اعتبار و اشتغال‌زایی 21 هزار و 786 نفر به تأیید کمیته فنی استان رسیده است.
رحمانی گفت: از مجموع طرح‌هایی که به تأیید کمیته فنی رسیده، تاکنون سه هزار و 376 طرح به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که میزان تسهیلات مورد درخواست آنها نیز حدود 16هزار و 570 میلیارد ریال و اشتغال پیش‌بینی شده برای آنها نیز بیش از 21 هزار نفر است.
وی اضافه کرد: متوسط سرانه اشتغال واحدهای معرفی‌شده به بانک‌ها در طرح اشتغال فراگیر 780 میلیون ریال و در طرح اشتغال روستایی و عشایری 790 میلیون ریال است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس افزود: با پیگیری‌ها و هماهنگی‌های انجام‌شده با بانک‌ها، روند بررسی و عقد قرارداد با متقاضیان معرفی‌شده به بانک‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.
رحمانی گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر شد که با متقاضیانی که نسبت به مراجعه به بانک و تکمیل پرونده تسهیلاتی مربوطه اقدام کرده‌اند به سرعت قرارداد منعقد شده و تسهیلات درخواستی آنها پرداخت شود.
وی بیان کرد: بیشترین فراوانی طرح‌های اشتغال روستایی در حوزه صنایع دستی، گلیم، گبه و فرش، تولیدات محصولات گلخانه‌ای، پرورش دام سبک و سنگین، تولید و فرآوری گیاهان دارویی، گردشگری، تولید پسته و انجیر و فرآوری آن، تولید محصولات نفتی و پلاستیکی بوده است.
رحمانی افزود: در حوزه اشتغال فراگیر نیز طرح‌هایی از جمله خدمات، بسته‌بندی انواع محصولات تولید پوشاک، تولید محصولات نفتی و پلاستیکی، سردخانه و نگهداری محصولات، صنایع تبدیلی، گردشگری، معدن و فرآوری محصولات آن و مجتمع‌های خدماتی و رفاهی بین راهی بیشترین فراوانی را به خود اختصاص داده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی