[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

فعال‌سازی شهرک‌های صنعتی بیش از مکان‌یابی آن‌ها اهمیت دارد، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بیش از اینکه مکان‌یابی شهرک‌های صنعتی حائز اهمیت باشد فعال‌سازی آن‌ها با هدف ایجاد شغل اهمیت دارد.
 فرج الله رجبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص اینکه شهرک‌های صنعتی نباید در کنار کلانشهرها به‌ویژه تهران باشند  گفت: با توجه به اینکه نمی‌توانیم در فضای انتزاعی صحبت کنیم، اظهارنظر در خصوص شهرک‌های ایجاد شده از قبل هم صحیح نیست.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه می‌توان با اتخاذ سیاست‌ها و ارائه راهکارهایی از ایجاد شهرک‌های جدید صنعتی در حواشی شهرها جلوگیری کرد افزود: در خصوص شهرک‌هایی که از قبل ایجاد شده نمی‌توان تصمیم‌گیری کرد زیرا شرایط کشور این موضوع را توجیه نمی‌کند.
اکنون مشکل ما مکان‌یابی شهرک‌های صنعتی نیست
وی با تأکید بر اینکه شهرک‌های صنعتی در کنار کلانشهرها از منظر شهری زشت یا زیبا مستقر شده‌اند، تصریح کرد: درحال حاضر مشکل مکان‌یابی شهرک‌های صنعتی نیست، مشکل این است که شهرک‌های صنعتی را فعال کرده و ظرفیت‌های مؤثر به مرحله بهره‌برداری برای ایجاد اشتغال برسانیم.
 رجبی با بیان اینکه در‌خصوص شهرک‌هایی که از قبل در کنار کلانشهرها ایجاد شده‌اند نمی‌توان تصمیمی ‌اتخاذ کرد گفت: در گذشته توجه وزارت راه و شهرسازی به بخش شهرسازی ضعیف بوده که این شهرک‌های صنعتی در کنار کلانشهرها ایجاد شده‌اند.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی باید در مرحله تصمیم‌گیری در خصوص ایجاد شهرک‌های صنعتی مداخله می‌کرد افزود: اکنون این وزارتخانه در خصوص ایجاد شهرک‌های جدید باید دقت بیشتری به خرج دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی