[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

برای سهمیه‌ها، بیش از این به کمیته و وزارت اصرار نمی‌کنیم، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم ملی بوکس گفت: در مسابقات مغولستان انتظار چهار روز مبارزه را از بوکسورها نداشتم.
اکبر احدی در گفت‌و‌گو با ایسنا، در مورد کسب دو مدال طلا در مسابقات اولان باتور مغولستان توضیح داد: همان‌طور که می‌دانید طبق صحبت‌هایی که با کمیته انجام داده بودیم هدف ما از موفقیت در این مسابقات افزایش تعداد سهمیه‌های تیم ملی بوکس برای حضور در بازی‌های آسیایی بود، اما فعلاً هیچ چیز حتمی نشده است و ما نیز بیش از این‌ها اصرار نمی‌کنیم که باعث ناراحتی نشود. باید دید کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش چه تصمیمی می‌گیرند چرا‌که تصمیم‌گیرنده نهایی آن‌ها هستند.
او افزود: همچنین در مسابقات جایزه بزرگ تایلند نیز هدف ما کسب مدال است، اما با توجه به اینکه تنها یک روز استراحت داشته‌ایم، بوکسورها خسته هستند و کار بسیار سختی دارند. من اصلاً فکر نمی‌کردم هر‌کدام از بوکسورهای ما در مسابقات مغولستان چهار شب مبارزه کنند و دو مدال طلا کسب کنند. خستگی مسابقات مغولستان فعلاً  بر تن بوکسورها است و اگر هم در تایلند مدال نگیریم راضی کننده است چرا‌که ملی‌پوشان ما بوکسورهای مختلفی را دیده و با کسب تجربه، برای حضور در بازی‌های آسیایی آماده‌تر می‌شوند.
سرمربی تیم ملی بوکس در پاسخ به این سؤال که چرا بوکسورهای سبک وزن ایران در چند دوره گذشته به مدال دست پیدا نمی‌کردند و دلیل مدال‌های این دوره شانس بوده است اظهار کرد: تقریباً 5 تا 6 ماه است که با فدراسین جدید کار می‌کنیم و تیم بسیار جوان و کم‌تجربه‌ای را در اختیار داریم که باید برای بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا آماده کنیم. در این راستا نیز اگر نفرات جوانی مثل امید احمدی‌صفا و شاهین موسوی به مدال برسند، نشان می‌دهد که فدراسیون برنامه‌ریزی دارد و باید فرصت داد.
او افزود: هیچ‌کار یا مدالی شانسی نیست و در حال حاضر با برنامه‌هایی که از قبل چیده بودیم پیش می‌رویم. در ایران امثال احمدی‌صفا کم نیست و باید به آن‌ها فرصت داد. بوکسورهای سبک وزن ایران باید به مسابقات متعددی اعزام شوند تا به تجربیات بیشتری دست پیدا کنند. ما از نظر استعداد مشکلی نداریم و تنها ضعف بوکس ایران نبود مسابقات تدارکاتی و بها ندادن به سبک وزن‌ها است، خوشبختانه حرکات مثبتی در این زمینه صورت گرفته است.
احدی در پاسخ به این سؤال که آیا روند آماده‌سازی تیم ملی بوکس نسبت به دوره گذشته بازی‌های آسیایی بهتر شده توضیح داد: وقتی که روند آماده‌سازی فعلی را با دوره گذشته بازی‌های آسیایی مقایسه می‌کنم تقریباً یکی است. اما در این دوره اهمیت و ارزشی که به تیم ملی داده می‌شود اصلاً در دوره‌های گذشته وجود نداشت، اعتمادی هم که الآن به کادرفنی و سرمربی می‌شود در دوره‌های گذشته نبود که همین مسئله در تصمیم‌گیری‌ها به سرمربی و کادرفنی تیم کمک می‌کند.
سرمربی تیم ملی بوکس درباره ناراحتی فروتن گل‌آرا به دلیل اعزام نشدن به بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا تصریح کرد: من در کنار اسامی سه بوکسور دیگر اسامی فروتن گل‌آرا و اشکان رضایی را به کمیته ملی المپیک داده بودم امادیگر نمی‌توانم در تصمیم کمیته دخالت کنم. ما محدودیت اعزام داریم و در تصمیم کمیته ملی المپیک نیز نمی‌توانم دخالت کنم. این سه بوکسوری هم که نفرات اصلی ما برای اعزام هستند، در مسابقاتی که اعزام شدند بهترین نتایج و مدال‌ها را کسب کرده‌اند پس قطعاً اولویت اعزام با آن‌ها است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی