[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

سرمایه‌گذاری باید مولد باشد ، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت: فارس در بحث سرمایه‌گذاری مشکل تأمین سرمایه و سرمایه‌گذار ندارد بلکه مواردی از جمله طولانی بودن فرآیند قانونی و تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای مدیران و کارشناسان شرایط را برای حضور سرمایه‌گذاران سخت کرده است.
به گزارش روابط عمومی ‌اتاق بازرگانی شیراز، مهدی علی‌پور در کمیسیون سرمایه‌گذاری این اتاق که در حوزه گردشگری استان برگزار شد، بیان کرد: باتوجه به کمبود منابع سرمایه‌گذاری و ضرورت تخصیص بهینه منابع جهت تحریک رشد اقتصادی لازم است مزیت‌های نسبی استان و کشور شناسایی و منابع سرمایه‌گذاری هدایت شود تا شاهد سرمایه‌گذاری مولد و کارآمد باشیم.
وی با بیان اینکه گردشگری یکی از مزیت‌های نسبی استان فارس است که می‌تواند رشد اقتصادی و اشتغال‌زایی خوبی برای استان به‌همراه داشته باشد افزود: ما در بخش خصوصی مطالعاتی کاربردی در حوزه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری استان انجام داده‌ایم.
علی‌پور اظهار داشت: فارس در بحث سرمایه‌گذاری مشکل تأمین سرمایه و سرمایه‌گذار ندارد بلکه مواردی از جمله طولانی بودن فرآیند قانونی و تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای مدیران و کارشناسان شرایط را برای حضور سرمایه‌گذاران سخت کرده است.
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی شیراز اضافه کرد: این درحالی است که طرح‌های تهیه‌شده در استان برای ارائه به سرمایه‌گذاری نیز باید کامل و جامع و با محوریت نیازسنجی تأسیسات گردشگری استان باشد تا سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری جذب شوند.
وی با اشاره به تهیه طرح جامعه گردشگری شهر شیراز در سال‌های گذشته ادامه داد: قرار بود این طرح در سال‌های گذشته با مطالعه و امکان‌سنجی تأسیسات گردشگری شهر شیراز، پتانسیل‌ها و ظرفیت‌ها تدوین شود که متأسفانه به سرانجامی ‌نرسید.
علی‌پور با بیان اینکه در صنعت گردشگری استان نیاز به خلاقیت و ایجاد جاذبه‌های جدید داریم عنوان کرد: برای رونق سرمایه‌گذاری و صنعت گردشگری در فارس باید ایجاد جاذبه‌های جدید و خلاقیت و جذابیت گردشگری در کنار اماکن تاریخی و فرهنگی استان باید مورد توجه قرار گیرد.
وی تصریح کرد: استان فارس جاذبه‌ها، فرصت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری فراوانی دارد که اگر جاذبه‌های جدید گردشگری در کنار آنها قرار گیرد وضعیت این صنعت در استان متحول خواهد شد.
علی‌پور بیان کرد: با توجه به اینکه چشم‌انداز روشنی در بخش گردشگری در استان وجود ندارد کمیته‌ای متشکل از فعالان بخش خصوصی باهدف جذب سرمایه‌گذاری در این بخش در استان برگزار خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی