[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

حمایت از کالای ایرانی منجر به توانمندی روستاییان می‌شود، روزنامه شیراز نوین

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) معتقد است که با حمایت از تولید و کالای ایرانی، زمینه برای توانمندی اقتصادی روستاییان و ماندگاری آنان در روستاها فراهم خواهد شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) آیت‌الله سیدعلی‌اصغر دستغیب، در دیدار با مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس، با اشاره به اهمیت انجام امور روستاییان و توجه به این قشر، بعضی مسئولیت‌ها را نعمتی ویژه برشمرد.
وی با بیان اینکه حمایت از صنایع دستی در روستاها را زمینه‌ساز رونق اقتصادی و کسب درآمد است و با تصریح اینکه حمایت‌های خوبی از سوی دولت در بحث روستاییان و اشتغال و تولید روستایی انجام شده است، گفت: اقداماتی مانند آموزش فرزندان روستاییان، بهداشت و درمان، تأمین راه‌ها و آب آشامیدنی و... انجام شده است، اما باید با کنترل شرایط زیستی در روستاها، مانع از مهاجرت مردم از آن مناطق شد و مردم باید در همان محیطی که به آن انس دارند به زندگی خود ادامه دهند. دستغیب گفت: لزومی‌نیست حتماً خدمات در شهر شیراز باشد چرا که وجود بعضی از اماکن مقدس در اطراف استان فارس می‌تواند منبع جذب گردشگر در آن منطقه شده و مردم محروم روستا از عنایت مکان زیارتی آن منطقه برخوردار شوند. 
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس نیز با اشاره به موقعیت فارس به‌لحاظ تعداد روستاها و جمعیت این مناطق، گفت: فارس 89 بخش، 29 شهرستان و چهار هزار روستا است که از این تعداد روستا، 2 هزار و 115 روستا دهیاری و شورا دارد. سیدکمال پاک‌فطرت گفت: در کنار امور عمرانی روستاییان، رویکرد دفتر امور روستایی، معیشت روستاییان است چرا که بسیاری از روستاها بدلیل فقدان آب، خالی از سکنه شده و اغلب شاهد رشد مهاجرت به حاشیه شهرها هستیم. او با بیان اینکه مهاجرت و حاشیه‌نشینی تبعات گسترده‌ای داشته و دارد، وجود آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) را ظرفیتی بزرگ برای فارس دانست که می‌تواند به عنوان قطب گردشگری مذهبی مطرح شده و گردشگری روستایی را نیز رونق بخشد. پاک‌فطرت یادآور شد: در نظر داریم در استان فارس، حرم حضرت شاهچراغ(ع) در اولویت قرار گیرد و زائر و گردشگر داخلی و خارجی به روستاهای گردشگری استان راهی شوند. مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های زیادی در این استان وجود دارد که می‌توان آنها را نه تنها به زائر و گردشگر داخلی بلکه به زائر و گردشگر خارجی معرفی و منبع درآمدی برای روستاییان ایجاد کرد. پاک‌فطرت تأکید کرد که آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) تأثیر بسزایی در بهبود وضعیت اقتصادی استان فارس می‌تواند داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی