[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

کشف قبرستانی مربوط به قرن ۷هجری قمری در شهر جویم لارستان، روزنامه شیراز نوین

خشایار شیبانی، مدیر پایگاه میراث فرهنگی لار گفت: سیل چند روز گذشته باعث شسته شدن دیواره رودخانه فصلی منطقه و پیدا شدن آثار باقی مانده از یک قبرستان قدیمی در شهر جویم لارستان شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس خشایار شیبانی گفت: مردم شهر جویم لارستان در قرن سوم هجری قمری توسط شخصی با نام ابی‌احمد مسلمان شده‌اند و بیشتر آثار این منطقه مربوط به دوران اسلامی است. گمانه زنی‌های اول بهمن ماه در خصوص پیدا شدن شهر باستانی در این شهرستان صحت ندارد.
مدیر پایگاه میراث فرهنگی لارستان تشریح کرد: در این بارندگی‌ها، بقایای یک قبرستان قدیمی در مجاورت امامزاده کنونی منطقه کشف شد که به محض اطلاع از موضوع، با هماهنگی حراست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی شهرستان و پاسگاه انتظامی به محل اعزام و اقدام به جمع‌آوری آثار مکشوفه و انتقال موقت به پاسگاه نمودند. 
وی افزود: به محض آماده شدن محل و کاهش آب در منطقه، کارشناسان برای انجام عملیات کاوش باستان‌شناسی در محل حاضر خواهند شد و تا زمان مهیا شدن شرایط، از محل موردنظر توسط نیروهای یگان حفاظت و انتظامی مراقب ویژه صورت می‌گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی