[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

باقری: تصمیم کیانوش در بلندمدت منطقی است، روزنامه شیراز نوین

سرمربی سابق تیم ملی وزنه‌برداری گفت: با توجه به تغییر احتمالی اوزان، رستمی ‌در بلندمدت تصمیم خوبی گرفته،‌ هرچند در کوتاه مدت ممکن است تیم ضرر کند، اما در بلندمدت منطقی خواهد بود. به گزارش فارس، کوروش باقری درباره تغییر وزن کیانوش رستمی ‌و حضورش در یک دسته بالاتر در رکوردگیری تیم ملی گفت: وزنه‌بردار حق دارد بر اساس شرایطی که دارد وزنش را تغییر دهد. شاید فکر می‌کند با توجه به شرایط فیزیک بدنی که دارد یا به‌خاطر مصدومیت‌های ناشی از وزن کم کردن یا حضور حریفان ضعیف‌تر در دسته بالاتر، می‌تواند موفق‌تر ظاهر شود. 
 وی ادامه داد: 40روز بعد از مسابقات جهانی 2010 که کیانوش رستمی ‌در حرکت یک‌ضرب برنز گرفت، بازی‌های آسیایی گوانگجو را داشتیم و او گفت می‌خواهد یک وزن بالاتر برود که گفتم در این شرایط به تیم لطمه نمی‌خورد، اما در ۷۷‌کیلوگرم شانس کسب مدالت بیشتر است و در زمان مناسب این کار را انجام بده که با اصرار خودش به وزن بالاتر رفت، اما در ۸۵کیلوگرم هم مدال نگرفت در حالی‌که با ۱۰‌کیلوگرم کمتر از رکوردهایی که ثبت کرده بود می‌توانست در 77‌کیلو طلا بگیرد. 
 سرمربی سابق تیم ملی وزنه‌برداری گفت: در حال حاضر به اعتقاد من با توجه به تغییر احتمالی اوزان، کیانوش در بلندمدت تصمیم خوبی گرفته است هرچند در کوتاه مدت ممکن است تیم ضرر کند، اما در بلندمدت تصمیم درستی خواهد بود. البته این موضوع بدون هماهنگی کادر فنی و فدراسیون صورت نگرفته است، اما چیزی که ما از بیرون می‌بینیم متفاوت است؛ ضمن اینکه در دسته بالاتر مرادی را به عنوان قهرمان جهان و المپیک داریم که شاید کمی ‌این تصمیم را زیر سؤال ببرد. 
باقری افزود: به عنوان مثال اگر شرایط حضور سهراب در یک دسته بالاتر فراهم بود و رستمی ‌جای او به ۹۴‌کیلوگرم می‌آمد منطقی‌تر بود؛ هرچند همان‌طور که گفتم به این تصمیم در کوتاه مدت خیلی خوشبین نیستم، اما در بلند مدت با توجه به توانایی‌هایی که رستمی‌ دارد، او می‌تواند حتی شانه به شانه سهراب نیز حرکت کند؛ همانطور که این دو قبلاً نیز در ۸۵کیلوگرم رقابت نزدیکی با هم داشتند. 
 وی ادامه داد: در سال ۲۰۱۰ نیز من به عنوان سرمربی نظراتم را گفتم، اما رستمی ‌اصرار کرد با توجه به اینکه شرایطش را ندارد در یک دسته بالاتر وزنه بزند؛ از طرفی با توجه به اینکه ما در ۸۵‌کیلوگرم هم وزنه‌بردار خاصی نداشتیم مخالفت نکردم. حالا هم حتماً مجوز از سوی فدراسیون و کادر فنی صادر شده است. در کوتاه مدت شاید نتیجه نگیرد به‌خصوص اینکه در ۹۴ کیلوگرم وزنه‌بردار شاخصی مانند مرادی را داریم، اما با توجه به تغییر احتمالی اوزان در مسابقات جهانی و المپیک شاید توجیه رستمی ‌این بوده که به این وزن بیاید تا در آینده در این وزن جا بیفتد و بدون دغدغه کارش را انجام دهد که غیر منطقی نیست. شاید در مسابقات جهانی سال آینده در صورت تصویب اوزان جدید رستمی ‌در ۹۰ و مرادی در ۹۵کیلوگرم وزنه بزند و در المپیک نیز رستمی‌ در ۹۰ و مرادی در ۱۰۰‌کیلوگرم وزنه بزنند. 
باقری درباره انتقاداتی که به صدور مجوز برای رستمی ‌به منظور حضور در بازی‌های آسیایی با وجود اوت کردن در رکوردگیری می‌شود در حالی که سال قبل در شرایط مشابه به براری اعتماد نشد گفت: اعتقاد دارم بر اساس یک رکوردگیری نمی‌توان تیم را بست؛ شاید اگر من هم جای برخواه بودم کیانوش و بهداد را انتخاب می‌کردم. به نظرم هدف اصلی از این رکوردگیری وزن ۱۰۵‌کیلوگرم بوده است. به هر حال رستمی ‌قهرمان المپیک و دنیاست و نمی‌توان افتخارات او را نادیده گرفت. 
سرمربی سابق تیم ملی وزنه‌برداری تصریح کرد: موضوعی که قابل بحث است دخالت شورای فنی در مسائل ریز و درشت است که نیازی نیست به این صورت دخالت کنند چون باعث بروز این مشکلات می‌شود که رسانه‌ها انتقاد کنند در حالی که اگر همان زمان هم درمورد براری دلیل می‌آوردند راحت از سوی کارشناسان و رسانه‌ها پذیرفته می‌شد و اقناع می‌شدند. با توجه به تغییر اوزان کیانوش حتی اگر در بازی‌های آسیایی هم نتیجه نگیرد تا مسابقات جهانی و المپیک در این وزن جا خواهد افتاد، اما این موضوع نباید باعث دخالت
‌شورای فنی در تمام تصمیمات شود تا دایره اختیارات کادرفنی محدود شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی