[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۱
  • دوره جدید

سیب‌زمینی سرخ‌کرده در فر، روزنامه شیراز نوین

مواد لازم
سیب زمینی متوسط: 4 عدد
روغن: یک سوم پیمانه
نشاسته ذرت: 1 قاشق غذاخوری
نمک: 1 قاشق چایخوری
سبزی خشک و ادویه: به دلخواه

تهیه سیب‌زمینی سرخ کرده در فر ترفند‌های خاص خود را دارد. در اینجا از روشی استفاده شده که سیب‌زمینی سرخ کرده را کاملاً ترد و خوش‌طعم می‌کنند. در این روش، سیب‌زمینی ابتدا در مایکروفر نیم‌پز می‌شود و بعد آبش خیلی خوب گرفته می‌شود. گرفتن آب سیب‌زمینی در این مرحله اهمیت زیادی دارد. بعد از آن سیب‌زمینی در مخلوطی از نشاسته ذرت غلتانده شده و در سینی چرب شده‌ای در فر پخته می‌شود. سیب‌زمینی سرخ کرده در فر را می‌توان با فلفل، آویشن، جعفری خشک و چاشنی‌های دیگر طعم‌دار کرد.

 

طرز تهیه 
سیب‌زمینی‌ها را خوب بشویید و خشک کنید. سپس پوست آنها را بسابید یا اگر دوست دارید آنها را پوست بکنید. بعد آنها را به صورت خلال‌هایی به ضخامت ۷-۸ میلی‌متر خرد کنید.
سیب‌زمینی‌های خرد شده را داخل کاسه‌ای مناسب مایکروفر قرار دهید و روی آن سلفون (مخصوص مایکروفر) بکشید. آن را به مدت ۵دقیقه در مایکروفر بگذارید. اگر سیب‌زمینی‌ها را ضخیم‌تر برش زدید باید آنها را مدت بیشتری در مایکروفر قرار دهید. چند لایه دستمال حوله‌ای روی هم بچینید و وقتی سیب‌زمینی‌ها را از مایکروفر خارج کردید، آنها را روی دستمال‌ بریزید تا آبشان گرفته شود.
پایین‌ترین طبقه فر را آماده کنید و آن را روی دمای ۲۲۰درجه تنظیم کنید. دو قاشق از روغن را برای بعد نگه دارید و با بقیه آن یک سینی فر بزرگ را چرب کنید. سینی را در طبقه پایین فر قرار دهید تا روغن داغ شود.
در کاسه‌ بزرگی، دو قاشق روغن را با نشاسته ذرت و نمک مخلوط کنید. وقتی سیب‌زمینی‌ها خنک شدند با فشار دادن دستمال روی آنها آبشان را به طور کامل بگیرید. سپس آنها را در مخلوط نشاسته ذرت بغلتانید تا یک لایه نازک سطحشان را بپوشاند.
وقتی فر گرم شد و روغن اندکی شروع به دود کردن کرد، سینی را بیرون بکشید و به آرامی سیب‌زمینی‌ها را به صورت یک لایه روی سینی بچینید. مجدداً سینی را به مدت ۱۵دقیقه در فر قرار دهید. وقتی یک طرف سیب‌زمینی‌ها سرخ شد، سینی را بیرون بکشید و آنها را برگردانید. ۱۵-۲۰دقیقه دیگر به فر برگردانید تا دو طرفشان طلایی شود.
بلافاصله بعد از خارج کردن از فر، فلفل و دیگر ادویه‌ها و سبزی‌های دلخواه را روی سیب‌زمینی سرخ کرده در فر بریزید و آن را سرو کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی